Wtorek, 11 maja 2021. Imieniny Igi, Mamerta, Miry

Uczniowie przywitali wiosnę

2014-03-28 13:13:35 (ost. akt: 2014-03-28 14:50:19)
Tak przedszkolaki witały wiosnę

Tak przedszkolaki witały wiosnę

Autor zdjęcia: M. Ch.

Pierwszy dzień wiosny obfitował w wiele atrakcji we wszystkich szkołach naszej gminy. Niektórzy postawili na zmagania sportowe inni prześcigali się w pomysłach na najbardziej zaskakujący strój, ale wszystkim przyświecał jeden cel – świetna zabawa. W radosnych nastrojach uczniowie „wyszli z ławek”, by bawić się wspólnie z kolegami i nauczycielami.

Na sali widowiskowo – sportowej zostały rozegrane meczę w siatkówkę pomiędzy uczniami z Liceum Ogólnokształcącego, Gimnazjum i Zespołu Szkół w Dąbrówce. Zmagania były niesamowicie zacięte i na bardzo wysokim poziomie. Zawodników dzielnie wspierali swoim dopingiem koledzy ze szkolnych korytarzy. Wśród kibiców nie dało się nie zauważyć niektórych uczniów przebranych za bardzo barwne postacie przedstawiające czarownice czy Myszkę Miki. Niezwykłą inwencją wykazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej, którzy postanowili wszystko robić „na odwrót”. Bluza na lewą stronę czy plecak z przodu, czemu nie…
Jak co roku można było liczyć na najmłodszych mieszkańców Orzysza, czyli naszych słodkich przedszkolaków, którzy zgodnie z nowym zwyczajem już nie topią Marzanny, ale wysyłają ją w świat pociągiem lub taksówką. Nie było możliwości przeoczenia barwnego korowodu przedszkolaków maszerującego po ulicach naszego miasta. Dla lepszej widoczności wszystkie dzieci ubrane były w kamizelki odblaskowe z napisem „Bezpieczny Orzysz” ufundowane przez Burmistrza Orzysza Tomasza Sulimę.
Od wielu lat szkoły w naszej gminie zgodnie z tradycją uroczyście obchodzą Pierwszy Dzień Wiosny. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli we wszystkich atrakcjach zaplanowanych na obchody święta wiosny. Uważamy, że takie uroczystości, angażujące zarówno uczniów, jak i nauczycieli, są doskonałą formą integracji społeczności szkolnej. Jak co roku uczniowie pokazali, że to szczególne święto można spędzić inaczej niż pójść na wagary.
M. Ch.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB