Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Policyjne patrole rowerowe na ulicach Pisza

2015-08-08 08:00:00 (ost. akt: 2015-08-07 20:49:11)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Ruszyły policyjne patrole rowerowe. Oprócz tradycyjnego patrolu jadącego radiowozem ulicami Pisza i okolic od piątku będzie można spotkać policjantów na rowerach. Funkcjonariusze czuwać będą nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów szczególnie w okolicach plaż i innych miejsc wypoczynku. Rowery umożliwią im dotarcie do miejsc trudno dostępnych dla samochodów.

Gorące dni sierpnia sprawiły, że na terenie Pisza i okolic pojawiło się więcej turystów. Więcej także mieszkańców naszego miasta korzysta z wypoczynku nad wodą. Stąd policyjne patrole rowerowe, które czuwać będą nad bezpieczeństwem odpoczywających. Funkcjonariusze podczas takiej służby sprawdzą obszary rekreacyjne i turystyczne, m.in. rejony, gdzie często nie może dojechać radiowóz. Policjanci na rowerach dotrą tam szybciej, niż patrol pieszy.

Funkcjonariusze podczas służby pełnionej w takiej formie będą także bliżej obywateli. Osoby zainteresowane mogą podejść do policjantów na rowerach, poprosić ich o pomoc, czy interwencję w różnych sprawach lub też przekazać sugestie dotyczące zagrożenia bezpieczeństwa w danym rejonie miasta.

W pierwszą w tym roku służbę na rowerze wyruszył patrol mieszany – policjantka i policjant. Ich zadaniem będzie zwrócenie uwagi na stan bezpieczeństwa między innymi w parku, nad rzeką, czy na plażach. Będą reagowali na wszelkie przypadki naruszenia prawa zwłaszcza zachowania stwarzające zagrożenie bezpieczeństwa.

podkom. Anna Szypczyńska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB