Niedziela, 20 września 2020. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Policjanci odnaleźli 65-letniego mężczyznę, który zgubił się w lesie

2015-08-07 22:36:39 (ost. akt: 2015-08-07 20:40:40)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Pisz

Zaledwie godzinę po zgłoszeniu zaginięcia policjanci z Komisariatu Policji w Rucianem Nidzie odnaleźli 65-letniego mężczyznę, który zgubił się w lesie. Mieszkaniec powiatu mrągowskiego przyjechał z żoną i znajomymi na jagody. O zaginięciu policję powiadomiła małżonka. Pomimo bardzo wysokich temperatur funkcjonariusze odnaleźli mężczyznę całego i zdrowego.

W czwartek około godziny 11.00 w lesie w okolicach Rucianego Nidy zaginął 65-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego. Mężczyzna przyjechał w te okolice z żoną i znajomymi na jagody. W pewnym momencie małżonka zauważyła, że w pobliżu nie ma jej męża. Razem ze znajomymi przez ponad dwie godziny szukali mężczyzny, ale bezskutecznie. O zdarzeniu powiadomili więc policjantów z Komisariatu Policji w Rucianem Nidzie.

Funkcjonariusze niezwłocznie zaczęli poszukiwania mężczyzny. Zgłaszająca dodała, że mąż jest po operacji krtani i ma ogromne problemy z mówieniem, stąd nie może wezwać pomocy, ani odezwać się na wołania szukających go osób. Z uwagi na te okoliczności oraz panujące bardzo wysokie temperatury, policjanci o zaginięciu powiadomili też funkcjonariusz Straży Leśnej, którzy włączyli się w poszukiwania.

Akcja poszukiwawcza trwała zaledwie godzinę. Policjanci znaleźli 65-letniego mężczyznę w lesie całego i zdrowego, choć bardzo osłabionego i zmęczonego.

podkom. Anna Szypczyńska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB