Niedziela, 20 września 2020. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Policjanci podsumowali pierwszy miesiąc wakacji – było bezpiecznie

2015-08-04 17:51:09 (ost. akt: 2015-08-04 17:54:55)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Piscy policjanci przeanalizowali stan bezpieczeństwa w powiecie podczas pierwszego miesiąca wakacji. Wciąż prowadzone są działania „Bezpieczne wakacje” zarówno pod kątem bezpiecznego wypoczynku, szczególnie nad wodą, ale także bezpieczeństwa na drogach. W powicie piskim w lipcu nie utonęła żadna osoba, nikt też nie zginął na naszych dogach. Policjanci podsumowali – lipiec był bezpieczny.

Za nami pierwszy miesiąc wakacji. Czas na pierwsze podsumowania i wnioski. Policjanci przeanalizowali stan bezpieczeństwa w powiecie piskim w pierwszym miesiącu wakacji podczas trwania działań „Bezpieczne wakacje”.

W miesiącu lipcu funkcjonariusze przeprowadzili na terenie naszego powiatu 37 spotkań z dziećmi i młodzieżą wypoczywająca na koloniach, obozach i półkoloniach. Nie stwierdzili nieprawidłowości w zorganizowanych formach wypoczynku.

Funkcjonariusze skupiają się także na monitorowaniu bezpieczeństwa nad wodą. Stąd policyjna łódka na naszych akwenach. W lipcu wodniacy wylegitymowali blisko 200 osób na wodach i terenach przywodnych. Ujawnili 2 nietrzeźwych sterników łodzi motorowych. Stwierdzili popełnienie 87 wykroczeń, z czego 29 osób ukarali mandatami karnymi, pozostałe osoby zostały przez nich pouczone. Policjanci skontrolowali 10 kąpielisk strzeżonych i 100 niestrzeżonych, a wszystko dla bezpieczeństwa wypoczywających. W lipcu na wodach powiatu piskiego nie odnotowano żadnego utonięcia.

Na naszych drogach także trwają działania „Bezpieczne wakacje” . W lipcu piska drogówka skontrolowała blisko 1000 pojazdów. 366 kierowców ukaranych zostało mandatami karnymi za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym, blisko 50 kierujących zostało pouczonych przez funkcjonariuszy. W pierwszym miesiącu wakacji drogówka ujawniła 11 nietrzeźwych kierujących i zatrzymała 52 dowody rejestracyjne. W tym czasie doszło do kilku groźnie wyglądających wypadków i kolizji, ale żadna osoba nie zginęła na naszych drogach..

W lipcu było bezpiecznie w powiecie piskim - w miejscach zorganizowanego wypoczynku, nad wodą i na drogach. Nie zapominajmy jednak o zasadach bezpieczeństwa podczas kolejnego miesiąca wakacji !

podkom. Anna Szypczyńska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB