Poniedziałek, 19 października 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Orzyscy policjanci udaremnili włamanie

2015-08-02 10:41:51 (ost. akt: 2015-08-02 11:05:15)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Jadąc nocą radiowozem przez miasto policjanci wystraszyli dwóch mężczyzn, którzy zamierzali włamać się do sklepu. Na widok radiowozu sprawcy uciekli. Już następnego dnia obaj zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzut usiłowania włamania. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w lipcu. Nocą funkcjonariusze pełnili służbę na terenie miasta. W pewnym momencie usłyszeli hałas dobiegający od strony pobliskiego sklepu. Podjechali bliżej. Tam zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok policyjnego radiowozu zaczęli uciekać. Policjanci pobiegli za nimi. Sprawcy uciekli w pobliskie zarośla. Wtedy funkcjonariusze stracili ich z oczu.

Już następnego dnia orzyscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch sprawców, którzy nocą zamierzali włamać się do miejscowego sklepu. Obaj są mieszkańcami Orzysza. Starszy z nich ma 31 lat, a młodszy 23 lata. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami jeden z nich powiedział, że postanowili włamać się do tego sklepu, bo nie mieli skąd wziąć pieniędzy na papierosy. Chcieli wejść drzwiami wykorzystując do tego śrubokręt. 23-latek dodał, że zaczęli uciekać, gdy zauważyli nadjeżdżający policyjny radiowóz.

Mężczyznom grozi teraz kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

KPP w Piszu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB