Poniedziałek, 19 października 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Kurpie i Górale na Mazurach!

2015-07-25 10:06:25 (ost. akt: 2015-07-25 10:10:06)

Autor zdjęcia: J.P.

Za nami kolejny dzień tematycznego tygodnia „Kultura, sztuka, folklor”. Tym razem mieszkańcy Orzysza mieli okazję poznać bliżej naszych gości – Kurpiów i Górali – którzy aktywnie włączyli się we wspólne, wakacyjne świętowanie.

Piątek upłynął mieszkańcom Orzysza i pobliskich miejscowości pod znakiem śpiewu i muzyki ludowej. Od samego rana ulicami miasta spacerowali Górale i Kupie, którzy rozdając ulotki zapraszali przechodniów na zbliżające się atrakcje: „Piknik w Dąbrówce”, „Piknik w Ogródku” oraz „Wojnę kulinarno-folklorystyczną”. Oba zespoły wzięły także udział w mszach świętych w Okartowie i w Klusach. W godzinach wieczornych mieszkańcy Dąbrówki bawili się na pikniku z Góralami, w Ogródku zaś miejscową społeczność bawił zespół z Kurpi.

Nie były to jednak jedyne atrakcje drugiego dnia imprezy „Kultura, sztuka, folklor”. W godzinach popołudniowych w centrum miasta pojawili się aktorzy z grupy los Fugos z Krakowa. Żywa rzeźba, żongler, monocykliści, szczudlarz i bębniarze zapraszali do zabawy najmłodszych, którzy chętnie wzięli udział w nietypowych, ulicznych zabawach. Wieczorem w Ogródku Jordanowskim Teatr Uliczny TUB przeniósł dzieci i dorosłych w świat ogromnych, drewnianych rzeźb podczas spektaklu „MOMO, czyli w poszukiwaniu straconego czasu”. Punktualnie o godzinie 22 na orzyskiej scenie ponownie pojawili się artyści z grupy los Fuegos, którzy zaprezentowali licznie zgromadzonej publiczności niezwykłe widowisko z wykorzystaniem ognia i światła.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

J.P.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB