Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Policjanci pomogli niemieckim skautom

2015-07-24 13:00:00 (ost. akt: 2015-07-24 11:28:45)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Troje dzieci schowało się przed burzą w namiocie foliowym gospodarza w jednej z miejscowości na terenie gminy Ruciane Nida. Zaniepokojony właściciel powiadomił o tym policję. Okazało się, że jest to grupa zagubionych skautów z Niemiec. Po wielogodzinnych poszukiwaniach funkcjonariusze odnaleźli ich opiekunów.

W czwartek 23 lipca po godz. 7.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca jednej z miejscowości na terenie gminy Ruciane Nida. Mężczyzna powiadomił, że w jego namiocie foliowym jest troje obcych mu dzieci. Wygląda na to, że schowały się tam przed burzą. Na miejsce pojechali policjanci. Na terenie wskazanego gospodarstwa przebywało trzech chłopców w wieku około 13 lat wyglądających na harcerzy. Dzieci były zmęczone i przestraszone. Okazało się, że mówią tylko w języku niemieckim.

Funkcjonariusze przewieźli dzieci do komisariatu. Nawiązali kontakt z kierowniczką Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rucianem Nidzie, która biegle mówi po niemiecku. Kobieta porozmawiała z dziećmi i pomogła w ustaleniu pewnych faktów. Dowiedziała się, że przyjechali do Polski z Niemiec jako grupa skautów. Są obozem wędrownym i nigdzie nie są zakwaterowani na stałe. W nocy bawili się w podchody w pobliskich lasach. Niestety dzieci zgubiły się. Chodząc po lesie w poszukiwaniu swojej grupy rano zaskoczyła ich burza. Uciekając przed ulewnym deszczem chłopcy schronili się w namiocie foliowym najbliższego gospodarstwa. Dzieci najwyraźniej były głodne, więc w oczekiwaniu na ich opiekunów, zorganizowano dla nich jedzenie.

Policjanci przez wiele godzin poszukiwali pozostałej grupy dzieci i ich opiekunów. O prowadzonych działaniach powiadomili też nadleśnictwo. To właśnie jeden z leśniczych zauważył dorosłych skautów szukających w lesie dzieci. Okazało się, że są to opiekunowie znalezionych 13-latków. Wszystko zakończyło się w godzinach popołudniowych, kiedy to mali skauci wrócili do swoich kolegów.

KPP w Piszu
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB