Poniedziałek, 19 października 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Kolorowo, wesoło, zachwycająco – wieczór z Teatrem Ulicznym TUB

2015-07-24 11:00:00 (ost. akt: 2015-07-24 10:25:22)

Autor zdjęcia: J.P.

„Kultura, sztuka, folklor” to hasło kolejnego w tym sezonie tygodnia tematycznego w Orzyszu. Jego celem jest przybliżenie mieszkańcom miasta i odwiedzającym je w tym czasie turystom twórczości kultur z różnych regionów Polski. Podczas pierwszego spotkania w Ogródku Jordanowskim publiczność zabawiał Teatr Uliczny TUB z Bystrzycy Kłodzkiej.

Pierwszego dnia z kulturą, sztuką i folklorem nie zapomną z pewnością najmłodsi, którzy w czwartkowy wieczór odwiedzili „Cyrkolandię”. Wspaniałą zabawę rozpoczął pokaz ogromnych baniek mydlanych, od których dzieci przez bardzo długi czas nie mogły się oderwać. Artyści z Dolnego Śląska w barwnych strojach chodzili na szczudłach, żonglowali, skakali na skakankach. Wszyscy chętni mogli wziąć ponadto udział w warsztatach gry na bębnach i innych, oryginalnych instrumentach. Jedną z największych atrakcji był jednak wspólny taniec z instruktorką zumby, na który z minuty na minutę decydowało się coraz więcej dzieci, głośno wspieranych przez swoich rodziców i dziadków. W trakcie wieczornych zabaw Ogródek Jordanowski odwiedzili także goście – Kurpie i Górale – których dorobki kulturalne będą prezentowane w ciągu najbliższych dni tematycznego tygodnia.

Po godzinie 22 Ogródek Jordanowski zamienił się w plenerowy teatr. Goście z Bystrzycy Kłodzkiej, wspierani przez swoich kolegów z Płońska, przygotowali wspaniały pokaz ognia. Licznie zgromadzona publiczność przez blisko pół godziny miała możliwość podziwiania wyjątkowego fireshow, które nagradzała gromkimi brawami.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

J.P.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB