Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Zatrzymano 5 sprawców kradzieży rur metalowych z gospodarstwa rolnego

2015-06-30 16:18:00 (ost. akt: 2015-06-30 16:22:21)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Funkcjonariusze z Orzysza ujawnili pięciu sprawców kradzieży metalowych rur z gospodarstwa rolnego na terenie gminy. Do kradzieży dochodziło od jesieni 2013 roku. Właściciel oszacował, że skradziono mu blisko 100 sztuk rur o łącznej wartości około 18 tysięcy złotych. Wszyscy mężczyźni usłyszeli już zarzuty dokonania kradzieży. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z orzyskiego komisariatu ustalili sprawców kradzieży metalowych rur z gospodarstwa rolnego na terenie gminy. Do kradzieży dochodziło w listopadzie 2013 roku, kilka kradzieży miało miejsce w roku 2014 i ostatnia w lutym tego roku. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcami jest pięciu mieszkańców gminy Orzysz. Mężczyźni od roku 2013 ukradli z terenu niezabezpieczonej posesji blisko 100 metalowych rur o łącznej wartości około 18 tysięcy złotych. Wśród ustalonych sprawców byli pracownicy tego gospodarstwa. Każdy z nich usłyszał co najmniej dwa zarzuty dokonania kradzieży. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W trakcie prowadzonych dalszych czynności w tej sprawie orzyscy policjanci ustalili, że część skradzionych rur została sprzedana konkretnej osobie. Funkcjonariusze dotarli to tego kupującego. Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa, czyli nabycia 30 sztuk rur metalowych o łącznej wartości 1800 złotych wiedząc o tym, że przedmioty te pochodzą z przestępstwa. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP w Piszu
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB