Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Rusza policyjna akcja piskiej drogówki „Bezpieczne wakacje 2015”

2015-06-24 14:34:09 (ost. akt: 2015-06-24 14:36:40)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Przed nami wakacje. Policjanci powiatu piskiego będą czuwali na bezpieczeństwem zarówno mieszkańców, jak i turystów. Stąd już w piątek rozpoczynają się wzmożone działania kontrolno – prewencyjne funkcjonariuszy drogówki pn. „Bezpieczne wakacje 2015” . Policjanci w sposób szczególny zwracać będą uwagę na bezpieczeństwo na naszych drogach. Wszystko po, aby wolny czas spędzony na terenie powiatu piskiego, zarówno dla mieszkańców, jak i gości minął bezpiecznie i spokojnie. Apelujemy zatem do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Już w nadchodzący piątek piscy policjanci spodziewają się wzmożonego ruchu na drogach naszego powiatu. Wszystko to z racji rozpoczynających się wakacji. Stąd w piątek rusza policyjna akcja „Bezpieczne wakacje 2015”, która potrwa do końca sierpnia. Są to działania kontrolno – prewencyjne ukierunkowane na bezpieczeństwo na drogach. Wzrost natężenia ruchu pojazdów powodować bowiem będzie większe zagrożenie bezpieczeństwa na drogach, a niektórych miejscach, szczególnie na skrzyżowaniach głównych szlaków komunikacyjnych, może dochodzić do utrudnień w płynności ruchu pojazdów.

Stąd działania „Bezpieczne wakacje 2015” w trakcie, których wzrośnie z pewnością liczba kontroli drogowych przeprowadzanych przez policjantów drogówki. Podczas tych kontroli funkcjonariusze będą sprawdzali wymagane dokumenty uprawniające do kierowania pojazdem, zwrócą uwagę na stan techniczny i wyposażenie auta oraz sprawdzą stan trzeźwości kierowcy. Kontroli poddawane będą także autobusy przewożące dzieci na kolonie i obozy. Funkcjonariusze będą reagowali na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym. Żaden z kierujących za popełnione przewinienie drogowe nie powinien liczyć na pouczenie ze strony policjantów. Wszystko to po, aby bezpiecznie dojechać do celu.

W wakacje każdego roku Policja odnotowuje wzrost liczby wypadków drogowych, którymi głównymi przyczynami są nadmierna prędkość połączona z brawurą (szczególnie młodych kierowców i motocyklistów), nieprawidłowe wykonywanie manewrów oraz lekceważenie przepisów ruchu drogowego przez pieszych i rowerzystów.

Apelujemy zatem do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach !

KPP w Piszu
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB