Sobota, 18 stycznia 2020. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Pomysłowy włamywacz i złodziej

2015-06-23 07:02:58 (ost. akt: 2015-06-23 07:04:00)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Policjanci z Rucianego Nidy zatrzymali 26-letniego mieszkańca Ostrołęki. Mężczyzna włamał się do jednego z domków letniskowych na terenie gminy. Mieszkał tam kilka dni podając się za przyjaciela właściciela domku mieszkającego w Warszawie. 26-latek wyprzedawał różne sprzęty tłumacząc sąsiadom, że kolega jest chory i potrzebuje pieniędzy na leczenie. Mieszkaniec Ostrołęki usłyszał trzy zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rucianem Nidzie otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonego mężczyzny. Zgłaszający powiedział, że na jednej z posesji na terenie gminy od kilku dni przebywa nieznany człowiek i przez cały ten czas otwarte jest tam jedno okno. Policjanci pojechali pod wskazany adres. Zastali tam 26-letniego mieszkańca Ostrołęki. Mężczyzna powiedział policjantom, że przyjechał tu na prośbę swojego kolegi, który mieszka w Warszawie. Ta posesja należy właśnie do niego. Dalej 26-latek wyjaśnił funkcjonariuszom, że przyjaciel jest chory na raka i jego stan jest bardzo ciężki. Poprosił go, aby ten pomógł mu w ogarnięciu posesji, czyli wykoszeniu trawy i wyprzedaniu sprzętów z domu. Pieniądze miały zostać przeznaczone na leczenie chorego znajomego.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że mieszkaniec Ostrołęki dostał się do domku letniskowego wybijając szybę w oknie na werandzie. Mężczyzna mieszkał tam blisko tydzień. W rozmowie z sąsiadami funkcjonariusz ustalili, że 26-latek sprzedawał różne rzeczy z tego domku za drobne sumy pieniędzy lub alkohol. Wyprzedawał między innymi: fotele wiklinowe, obrazy, stołki, maszynkę do mielenia mięsa, lustro, wazon, czy grabie. Prowadząc dalsze ustalenia w tej sprawie miejscowi policjanci skontaktowali się z właścicielem posesji mieszkającym rzeczywiście w Warszawie. Mężczyzna zaprzeczył, aby był chory i prosił kogoś o zajęcie się jego domkiem letniskowym.

W tej sytuacji mieszkaniec Ostrołęki został zatrzymany przez funkcjonariuszy w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. 26-latek usłyszał trzy zarzuty dotyczące naruszenia miru domowego, kradzieży i kradzieży z włamaniem. Przyznał się do ich popełnienia. Mężczyzna powiedział policjantom, że wyprzedawał rzeczy z posesji, aby ludzie uwierzyli w wymyśloną przez niego historię o chorym przyjacielu. Dodał, że sam prowadzi włóczęgowski tryb życia, jeździ po kraju i śpi w różnych miejscach, więc sam potrzebuje pieniędzy.

26-letniemu mieszkańcowi Ostrołęki grozi teraz kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

KPP w Piszu
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB