Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

21-latek włamał się do sklepu, skąd ukradł ciastka. Już następnego dnia został zatrzymany

2015-06-18 12:50:19 (ost. akt: 2015-06-18 12:54:05)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

W nocy nieznany sprawca włamał się do sklepu spożywczego na terenie gminy Ruciane Nida. Już następnego dnia rano miejscowi policjanci ustalili, a następnie zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 21-latek, który ze sklepu ukradł ciastka wartości 30 zł. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Pod osłoną nocy nieznany sprawca włamał się do sklepu spożywczego na terenie gminy Ruciane Nida. Włamywacz zerwał kłódkę na drzwiach, wyrwał zamek i wszedł do sklepowego magazynku. Zabrał stamtąd różne ciastka o łącznej wartości 30 złotych. Usiłował też włamać się do pomieszczenia sklepu, aby zabrać kasetkę z pieniędzmi, ale mu się to nie udało.

Już następnego dnia rano policjanci z Komisariatu Policji w Rucianem Nidzie ustalili, a następnie zatrzymali sprawcę włamania. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec tej gminy. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany 21-latek dwa tygodnie temu również włamał się do tego samego sklepu. Wówczas zabrał kasetkę z pieniędzmi, w której było 100 złotych. Mieszkaniec gminy Ruciane Nida usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Powiedział policjantom, że tamtej nocy włamał się do sklepu po pieniądze. Nie udało musi to, więc postanowił zabrał chociaż kilka paczek ciastek do zjedzenia.

Teraz grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Anna Szypczyńska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB