Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Zatrzymany kempingowy włamywacz

2015-06-13 09:40:41 (ost. akt: 2015-06-13 09:55:52)

Autor zdjęcia: KMP Gniezno

Zaledwie kilka godzin zajęło policjantom z Rucianego Nidy ustalenie i zatrzymanie sprawcy włamań do przyczep kempingowych stojących na terenie gminy. 25-letni mężczyzna w okresie od września 2013 roku dostał się do środka trzech przyczep, skąd ukradł przedmioty codziennego użytku. Część skradzionych rzeczy policjanci znaleźli w domu 25-latka. Mężczyzna przyznał się do trzech przedstawionych mu zarzutów. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ciągu kilku godzin od zgłoszenia na Policję włamania funkcjonariusze z Rucianego Nidy ustalili i dotarli do sprawcy odzyskując tym samym część skradzionych przedmiotów. W trakcie czynności prowadzonych przez policjantów odnośnie jednego zgłoszonego włamania do przyczepy, właściciele przyczep stojących w pobliżu również zgłosili, że ktoś włamał się także do ich przyczep.

Jak ustalili funkcjonariusze to 25-letni mieszkaniec gminy Ruciane Nida od września 2013 roku włamał się do trzech takich przyczep stojących w pobliżu jego miejsca zamieszkania. Mężczyzna po wejściu do środka zabierał różnorodne przedmioty codziennego użytku od telewizora i radia po lampy oświetleniowe, a nawet talerze, kubki i budzik. Łączna wartość skradzionych rzeczy to kwota blisko 2000 złotych.

W miejscu zamieszkania 25-latka policjanci odnaleźli część skradzionych przedmiotów, które oddali ich właścicielom. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał trzy zarzuty kradzieży z włamaniem. Przyznał się wszystkich zarzucanych mu czynów.

Za dokonanie kradzieży z włamaniem mężczyźnie grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

KPP w Piszu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB