Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Żeby żyło się lepiej

2015-06-12 13:00:43 (ost. akt: 2015-06-12 11:12:16)

Autor zdjęcia: K.Ch.

Przyglądając się nazwom niektórych osiedli można powiedzieć, że są one nadawane zupełnie przypadkowo. Często zaskakują swoją „oryginalnością” i trudno znaleźć powód takiego stanu rzeczy. Niektóre dziwnie brzmią, jednak na stałe wchodzą w użycie. W Orzyszu istnieje np. Czeczenia, a nazwę tę stosują nawet sami włodarze miasta. Inspiracją do wyboru nazwy powstającego osiedla jest otoczenie, które budzi różne skojarzenia czy historia terenu, mogąca być wskazówką do nadania nazwy. W jakim kierunku powinno się poszukiwać nazewnictwa? Faktem jest, że brak nazwy nowo powstałego osiedla czasami utrudnia codzienne życie mieszkańcom rozwijających się przedmieść.

Grupa mieszkańców Orzysza przygotowuje szereg imprez mających na celu zintegrowanie mieszkańców osiedla domków jednorodzinnych nazywanego osiedlem „przy kotłowni” (ul. 22 Lipca, ul. M. Kajki, ul. Suwalska. ul. Śniardwy, ul. Krótka, ul. Zacisze). Wśród licznych działań, które organizuje w czerwcu i lipcu jest m. in. konkurs na nazwę osiedla. Każdy mieszkaniec osiedla może wziąć w nim udział i zgłosić swój pomysł do 15 czerwca 2015 r. Zostały już rozdane karty do głosowania z kilkoma propozycjami nazwy. Należy wybrać jedną z propozycji i dopisać własny pomysł. Zwycięska nazwa zostanie podana do publicznej wiadomości uroczyście w dniu 27 czerwca 2015 r. na spotkaniu mieszkańców osiedla, w lokalnej prasie oraz na stronach internetowych. Następnie tablica z nazwą osiedla zostanie umieszczona w widocznym miejscu, a także na kilku ogrodzeniach właścicieli posesji. Konkurs ma charakter lokalny.

Aktywne włączenie się do działań dla wspólnego dobra może przynieść satysfakcję, że mamy wpływ na nasze wspólne życie i możemy dokonać zmian w naszym mieście.
K.CH.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB