Poniedziałek, 18 grudnia 2017. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Od sierpnia grać będą w IV lidze!

2015-06-08 09:00:00 (ost. akt: 2015-06-08 08:35:47)

Autor zdjęcia: KS Śniardwy Orzysz

4 czerwca 2015 – ten dzień przejdzie do historii Śniardw i sportu w Orzyszu. Po wygranej nad Pojezierzem Prostki 3:0 zielono-niebiescy, na dwie kolejki przed końcem rozgrywek, zapewnili sobie po raz pierwszy w historii awans do IV ligi!

Historia zatoczyła koło. Podobnie jak przed dwoma laty Prostki okazały się szczęśliwym miejscem dla Śniardw. W sezonie 2012/2013 orzyszanie świętowali tam promocję do „okręgówki”, a wczoraj (4 czerwca) przypieczętowali długo wyczekiwany awans do IV ligi.

- Do Prostek jechaliśmy zmotywowani, co było widać od pierwszych minut. Wbrew pozorom nie było to jednak łatwe spotkanie. Pojezierze nadal broni się przed spadkiem i nie miało zamiaru oddawać punktów bez walki. Mimo wszystko to my przeważaliśmy i co chwilę gościliśmy na ich połowie. – relacjonuje przebieg meczu Paweł Konopka.

Pokonać bramkarza miejscowych udało się jednak dopiero w drugiej połowie. Sztuka ta udała się w 58 minucie gry Konradowi Olszewskiemu, który na boisku pojawił się kilkanaście sekund wcześniej, zmieniając Adama Marcinkiewicza. Kolejne dwa gole dołożył Piotr Kowalczyk. W pierwszej akcji pomocnik Śniardw odebrał piłkę stoperowi Pojezierza i pokonał bramkarza gospodarzy precyzyjnym lobem. Chwilę przed końcem ponownie dał próbkę swoich umiejętności uderzając piłkę sprzed pola karnego, która wylądowała pod poprzeczką.

Po końcowym gwizdku sędziego zielono-niebiescy długo świętowali upragniony awans na środku boiska, a śpiewy piłkarzom i sympatykom Śniardw towarzyszyły do samego Orzysza.

– Wywalczyliśmy awans, ale nie zdobyliśmy jeszcze mistrzostwa. Przed nami jeszcze dwa mecze, które mamy zamiar wygrać i w wysokim stylu, z pierwszego miejsca, wejść do IV ligi. Za tydzień będziemy chcieli także należycie podziękować naszym kibicom, za wsparcie w trakcie całego sezonu. – zapowiada szkoleniowiec Śniardw.

Ostatni mecz na własnym stadionie Śniardwy rozegrają w sobotę 13 czerwca o godz. 17. Ich rywalem będzie Danpol Knopin. W ostatniej kolejce (20 czerwca) udadzą się natomiast do Reszla, na spotkanie z miejscowymi Orlętami.