Poniedziałek, 20 stycznia 2020. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Ruszyła policyjna akcja „Bezpieczny weekend-Boże Ciało ”

2015-06-03 22:01:23 (ost. akt: 2015-06-03 22:04:32)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Długi weekend to tradycyjnie już okres wzmożonej pracy policjantów. W tym czasie na drogach Warmii i Mazur należy spodziewać się wzmożonego ruchu zarówno pojazdów samochodowych, jak i motocykli. Policjanci ruchu drogowego będą czuwali nad bezpieczeństwem na drogach wykorzystując radiowóz z wideorejestratorem oraz laserowe mierniki prędkości. Pod lupą prewencji i kryminalnych będą miejsca wypoczynku, ośrodki i campingi, a także imprezy rozrywkowe organizowane w tym czasie. Wszystko po, aby wolny czas spędzony na terenie powiatu piskiego, zarówno dla mieszkańców, jak i gości minął bezpiecznie i spokojnie. Apelujemy zatem do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Policjanci spodziewają się, że największy ruch na drogach regionu będzie można zauważyć dzisiaj w godzinach popołudniowych i w niedzielę, 7 czerwca. Stąd już dziś ruszyła policyjna akcja „Bezpieczny weekend- Boże Ciało”. Policjanci ruchu drogowego będą czuwali nad bezpieczeństwem na naszych drogach. Zwrócą szczególną uwagę nie tylko na kierujących pojazdami, ale także motocyklami przekraczającymi dopuszczalną prędkość.

Policjanci w trakcie kontroli drogowych będą sprawdzali wymagane dokumenty uprawniające do kierowania pojazdem, zwrócą uwagę na stan techniczny i wyposażenie auta oraz sprawdzą stan trzeźwości kierowcy. Funkcjonariusze będą także reagowali na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym. Żaden z kierujących za popełnione przewinienie drogowe nie powinien liczyć na pouczenie ze strony policjantów.

Funkcjonariusze prewencji będą czuwali nad bezpieczeństwem w miejscach wypoczynku oraz podczas odbywających się, w długi czerwcowy weekend, imprez oraz festynów, zlotów i dyskotek.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach !

podkom. Anna Szypczyńska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB