Poniedziałek, 20 stycznia 2020. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Dzień Dziecka w Gaudynkach

2015-06-02 12:00:59 (ost. akt: 2015-06-02 12:10:39)

Autor zdjęcia: M.Ch.

Bardzo aktywnie spędziły niedzielne popołudnie dzieci z Gaudynek, które już 31 maja świętowały Dzień Dziecka. Najmłodszych przywitał sołtys Stanisław Stachelek, wraz z żoną Ireną, którzy w tym szczególnym dniu także chętnie powrócili do lat dzieciństwa.

Na miejscowym boisku na dzieci czekało mnóstwo zabaw, o których oprawę zadbał sam sołtys wraz z Domem Kultury w Orzyszu. Najmłodsi strącali wieżę z puszek, chłopcy sprawdzili swoje umiejętności piłkarskie, a dziewczęta zmierzyły się w kręceniu hula-hopem. Na twarzach wszystkich pojawił się uśmiech, gdy nawet sołtys postanowił zaprezentować swoje umiejętności kręcenia kółkiem. Dużą akt akcją była także koszykówka, w której siatkę stanowiły… gacie sołtysa! Dzieci bardzo chętnie bawiły się także na odnowionym placu zabaw.

Wspólne zabawy przeplatane były innymi przyjemnościami. Każde dziecko otrzymało od sołtysa słodką paczkę, wszyscy mogli skosztować przepysznych ciast przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz pączków ufundowanych przez piekarnię p. Mroczkowskiego. Integracji sprzyjało też wspólne ognisko. O oprawę muzyczną imprezy zadbał Dom Kultury w Orzyszu. Integrację lokalnej społeczności wsparł burmistrz Zbigniew Włodkowski oraz naczelnik Robert Kamiński.

J.P.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Gość #1746513 | 217.99.*.* 2 cze 2015 17:58

    Gdzie zdjęcia jak bawią się dzieci, w końcu to był dzień dziecka, nie dorosłych.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz