Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Matka mająca blisko 3 promile opiekowała się trójką małoletnich dzieci

2015-05-25 08:47:04 (ost. akt: 2015-05-25 09:15:27)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Policjanci interweniowali w jednym mieszkań na terenie Pisza, gdzie według zgłoszenia pijana matka opiekuje się dziećmi. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili ten fakt. 34-letnia kobieta mając blisko 3 promile sprawowała opiekę nad trójką swoich dzieci w wieku od 1,5 roku do 11 lat. Sprawą nietrzeźwej matki zajmie się teraz sąd rodzinny.

W sobotę po godzinie 9.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie Pisza nietrzeźwa matka opiekuje się małoletnimi dziećmi. Policjanci pod wskazanym adresem zastali śpiącą 34-letnią kobietę, troje dzieci w wieku 1,5 roku, 9 lat i 11 lat oraz ich babcię. Funkcjonariusze ustalili, że babcia przyszła do dzieci rano po tym, jak najstarszy wnuczek zadzwonił do niej z prośbą o pomoc. Kobieta dodała, że jej synowa obecnie sama wychowuje dzieci, gdyż jej mąż przebywa za granicą.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kobiety. Okazało się, że ma ona blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Z uwagi na stan, w jakim się znajdowała, dzieci przekazane zostały pod opiekę babci.

Sprawą niewłaściwego sprawowania opieki nad dzieckiem zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

KPP w Piszu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB