Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

19-latek zniszczył stojący na parkingu samochód

2015-05-10 10:24:49 (ost. akt: 2015-05-10 10:28:55)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca Pisza, który zniszczył zaparkowany przed blokiem samochód marki Skoda Fabia. Mężczyzna rzucił w zaparkowane auto koszem na śmieci i butelką po piwie. Właściciel pojazdu wycenił wartości strat na kwotę 2 500 złotych. 19-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątkowe popołudnie na jednym z piskich osiedli doszło do uszkodzenia pojazdu zaparkowanego przed blokiem. Właściciel samochodu marki Skoda Fabia, będąc w swoim mieszkaniu, usłyszał hałas w postaci rozbitego szkła, które uderzyło o coś metalowego. Chwilę później usłyszał odgłos rzucanego metalowego kosza na śmieci. Przez okno zobaczył młodego mężczyznę, który wstał z ławki, podniósł kosz, a następnie rzucił nim w tylnią szybę jego skody. Właściciel auta wybiegł z mieszkania i zatrzymał sprawcę. O całym zdarzeniu powiadomił policję.

Policjanci zatrzymali sprawcę zniszczenia samochodu, którym okazał się znany funkcjonariuszom 19-letni mieszkaniec Pisza. W momencie zatrzymania mężczyzna był pijany. Noc spędzi w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zniszczenia mienia, do którego się przyznał. Właściciel skody stwierdził wybicie szyby w swoim aucie oraz liczne wgniecenia i zarysowania powłoki lakierniczej. Wartości strat wycenił na kwotę 2 500 złotych.

19-letniemu mieszkańcowi Pisza grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Anna Szypczyńska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB