Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

SEZON SZKOLENIOWY NA MAZURACH OTWARTY

2015-05-07 09:44:29 (ost. akt: 2015-05-06 18:56:12)

Autor zdjęcia: Mazury Paralotnie

Leć! Szeroko rozłóż skrzydła swe! To naprawdę dzieje się. Żyjesz przecież w tym magicznym, pięknym świecie. Tak! zwykle marzenia każdy ma! Zbudzisz się pewnego dnia. Jak w marzeniach, fantastyczną wróżka staniesz się! Życie może być przygodą, Uwierz w to i o marzenia walcz!

27 kwietnia rozpoczęło się szkolenie paralotniowe na Mazurach pod patronatem Burmistrza Orzysza Zbigniewa Włodkowskiego, w którym uczestniczyli piloci z całej Polski. Na urokliwe o tej porze roku Mazury, w celu zdobycia uprawnień pilota paralotni, przybyli m.in. uczestnicy z Katowic, Warszawy, Olsztyna, Ostrołęki, Kętrzyna, Giżycka, Rynu i innych zakątków kraju. Szkolenia na Mazurach odbywają się od czterech lat, a instruktor przynależący do Mazury Paralotnie zajmuje się szkolnictwem od 20 lat.

Przyszli piloci rozpoczęli poniedziałek od 4,5-godzinnych zajęć teoretycznych, by później rozpocząć naukę sterowania paralotnią na lotnisku. Nie zabrakło także „kangurów”, które w slangu paralotniarskim oznaczają loty na holu bez wyczepienia do maksymalnej wysokości 50 metrów. Uczniowie na tyle szybko przyswajali wiedzę, że kolejnego dnia mogli zdecydować się na wysokie loty. We wtorek oglądali już piękne, mazurskie widoki z bardzo wysoka. Organizatory podczas szkoleń zapewnili wspaniałą atmosferę, a humor dopisywał każdemu. Przyszli paralotniarze cieszyli się z każdej chwili w powietrzu i pomagali sobie nawzajem podczas szkolenia. Jak się okazuje, paralotnie mają swoich zwolenników wśród wszystkich grup wiekowych – najstarszym kursantem był 65-letni pan Paweł, który ukończył kurs z wynikiem bardzo dobrym. Większość kursantów podjęło decyzję o swoim dalszym, indywidualnym rozwoju oraz bezpiecznym lataniu dzięki wstąpieniu do stowarzyszenia Mazury Paralotnie, gdzie będą mogli uczyć się od doświadczonych kolegów.

W trakcie kursu piloci mogli skorzystać z przygotowanych dodatkowych atrakcji m.in.: kajaków, rowerów i zwiedzania lokalnego muzeum. Odbyła się ponadto naziemna prezentacja samolotu Dromader. Warto dodać, że wykłady oraz pokazy miały charakter otwarty, więc wszyscy zainteresowani mogli na własne oczy przekonać się jak wygląda szkolenie paralotniowe i dowiedzieć się więcej na temat samego paralotniarstwa.

Pierwszy cykl szkoleń na Mazurach zakończył się w niedzielę. Kolejne szkolenia odbędą się w terminie 10-16 sierpnia. Zapisy pod numerem telefonu +48 508 106 923 lub email: mazuryparalotnie@vp.pl.
Organizatorzy pragną podziękować: Burmistrzowi Orzysza Zbigniewowi Włodkowskiemu, Dowódcy ppłk dypl. Jarosławowi Wyszeckiemu, zastępcy dowódcy mjr. Arturowi Żuberowi, Dyrektor Domu Kultury Beacie Szymankiewicz oraz pracownikom Domu Kultury, Ochotniczej Straży Pożarnej Nr 1 w Orzyszu, Andrzejowi Walerychowi.

Galeria zdjęć https://www.facebook.com/media/set/?set=a.981840198527574.1073741864.612133168831614&type=1
Mazury Paralotnie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB