Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Trzech 10-latków włamało się do garażu, żeby ukraść wędkę z kołowrotkiem

2015-05-06 14:03:29 (ost. akt: 2015-05-06 13:12:17)
radiowóz

radiowóz

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Zaniepokojony mieszkaniec Białej Piskiej powiadomił miejscową Policję o dziurze, jaką zauważył w ścianie jednego z garaży na terenie miasta. Funkcjonariusze ustalili z właścicielem, że z pomieszczenia zginęła wędka z kołowrotkiem wartości 280 złotych. Sprawcami włamania okazało się trzech 10-latków. Sprawą chłopców zajmie się teraz sąd rodzinny.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Białej Piskiej otrzymali informację od zaniepokojonego mieszkańca o dziurze w ścianie jednego z garaży na terenie miasta. We wskazanym miejscu policjanci zobaczyli wyrwę długości około 50 cm i szerokości 25 cm. Była ona zapchana luźno ułożonymi cegłami zza, których widoczne było wnętrze pomieszczenia. W rozmowie z właścicielem policjanci ustalili, że z garażu zginęła wędka z kołowrotkiem wartości 280 złotych.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze dotarli do sprawców włamania. Okazali się nimi trzej 10-letni chłopcy. Jeden z nich powiedział policjantom, że dziurę w ścianie wybili za pomocą metalowej rurki, którą później wrzucili do stawu. Chłopcy wskazali miejsce ukrycia fantów. Kołowrotek schowali pod jednym z balkonów na pobliskim osiedlu, a wędkę ukryli w zaroślach. Skradzione mienie zostało odzyskane i przekazane właścicielowi.

Sprawą 10-latków zajmie się teraz sąd rodzinny.

podkom. Anna Szypczyńska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB