Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

„Majowa wyprawa po słońce” z Domem Kultury

2015-05-06 12:36:26 (ost. akt: 2015-05-06 15:33:03)

Autor zdjęcia: J.P.

Aktywnie rozpoczął się weekend majowy dla ponad czterdziestoosobowej grupy z Orzysza i okolic, która postanowiła wziąć udział w rajdzie rowerowym, zorganizowanym przez Dom Kultury w Orzyszu.

Rowerzystów nie zniechęciły złe prognozy pogody oraz zapowiadane na majówkę deszcze i bardzo liczną grupą stawili się na zbiórce przy ul. Polnej w Orzyszu. Uczestników rajdu przywitała dyrektor Domu Kultury pani Beata Szymankiewicz, przypominając raz jeszcze regulamin rajdu oraz zasady, których należy przestrzegać, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno sobie, jak i całej grupie. O bezpieczeństwo rowerzystów w trakcie przejazdu i postojów dbała ponadto OSP Orzysz oraz ratownik medyczny.

Uczestniczy rajdu pokonali ponad 30-kilometrową trasę tzw. „Szwajcarii orzyskiej”. Wiedzie ona przez teren niezwykły, czasem do złudzenia przypominający krajobraz pogórza, wzbogacony dodatkowo obecnością licznych małych jezior. Trasa zaczyna się w Orzyszu i wiedzie wzdłuż dwóch większych jezior rynnowych Buwełna i Tyrkła. Zwieńczeniem wycieczki było ognisko w miejscowości Cierzpięty.

Rajd był doskonałą okazją do integracji lokalnej społeczności poprzez aktywność fizyczną i wspólną zabawę. Uczestniczyły w nim zarówno dzieci i młodzież, jak i osoby starsze. Najstarszy uczestnik rajdu miał blisko 80 lat, najmłodszych zobaczyć mogliśmy jeszcze na bagażnikach rowerów ich rodziców. W rajdzie udział wzięła ponadto kilkunastoosobowa grupa ze świetlicy terapeutycznej w Orzyszu.

J.P.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB