środa, 30 września 2020. Imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery

Licealiści zatrzymani w słynnych kadrach filmowych

2015-04-29 09:15:00 (ost. akt: 2015-04-29 12:08:17)
Inscenizacja kadru z filmu "Hobbit"

Inscenizacja kadru z filmu "Hobbit"

Autor zdjęcia: A.Ch.

28 kwietnia 2015 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Orzyszu na sali gimnastycznej uczniowie szkoły realizowali ciekawy projekt pod nazwą „Galeria żywych obrazów - Zatrzymane w kadrze”.

Mieszkańcy oraz uczniowie innych szkół mogli spojrzeć z innej perspektywy na znane sceny z filmów. Licealiści musieli wykazać się nie lada kreatywnością, by w pełni oddać klimat dzięki przebraniu oraz stworzeniu odpowiedniego tła.

Uczniowie przedstawili m.in. "Opowieści z Narnii", "Ida", "Rodzina Adamsów", "Alicja w Krainie Czarów", "Hobbit", "Titanic", "Deszczowa piosenka", "Faceci w czerni". Popularnością cieszyły się wszystkie odtworzone kadry z filmów. Najwięcej pracy zostało włożone w przygotowanie kadru z filmu "Hobbit".

Realizacja projektu była interesującym doświadczeniem oraz dobrą zabawą dla zwiedzających tą galerię. Uczniowie przygotowali prezentację w sposób profesjonalny pod względem kostiumów, makijażu oraz scenografii. Wyrazy uznania należy skierować do uczniów, którzy przez kilka godzin musieli stać bez ruchu i pokazywać wizerunek swoich ulubionych filmów. Gratulujemy im świetnego pomysłu oraz wysiłku, który włożyli w swoją pracę.

Opiekunami wystawy były Krystyna Ziółkowska i Magdalena Wysocka.

A. Ch./ K. P.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Anita #1724568 | 31.0.*.* 29 kwi 2015 09:39

    Można prosić o więcej zdjęć do artykułu?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz