Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Nietrzeźwy, bez uprawnień i z zakazem - 17 latek, który kierował golfem

2015-04-28 19:48:26 (ost. akt: 2015-04-28 19:52:28)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki VW Golf. Zaniepokoił ich sposób jazdy, który wskazywał na to, że kierujący może być pijany. Przypuszczenia potwierdziły się. Okazało się, że kierujący to 17 letni mieszkaniec gminy Biała Piska, który miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie, a do tego bez uprawnień do kierowania i z aktywnym zakazem sądowym. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W weekend policjanci z komisariatu w Białej Piskiej podczas patrolu trasy Orłowo – Ruda zauważyli pojazd który wyjeżdżał z drogi leśnej, a następnie na widok radiowozu cofną się ponownie w tę samą drogę. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Okazało się, że kierującym jest 17 letni mieszkaniec gminy Biała Piska, który posiada już aktywny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów. Podczas wykonywania czynności była wyczuwalna woń alkoholu z ust kierującego. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna przyznał się policjantom że wypił jedno piwo, które znalazł przy drodze leśnej, a następnie wsiadło do samochodu i odjechał.

Teraz 17 latek za jazdę w stanie nie trzeźwości oraz niestosownie się do zakazu prowadzenia pojazdów odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Monika Boratyńska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB