środa, 21 października 2020. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Piscy wodniacy przygotowują się do sezonu

2015-04-23 13:15:44 (ost. akt: 2015-04-23 13:58:55)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Majowy weekend to czas wzmożonej pracy policjantów. O bezpieczeństwie w powiecie piskim zadbają policjanci ruchu drogowego, prewencji, ale także wodniacy. Doświadczenia minionych lat wskazują na to, że funkcjonariusze na wodzie są bardzo potrzebni i niejednemu żeglarzowi uratowali już życie. Wodniacy nie tylko ratują tonących, ale także studzą brawurę, szczególnie młodych oraz eliminują nietrzeźwych. Wszystko po to, aby wypoczynek nad wodą był bezpieczny.

Piscy wodniacy przygotowują się do sezonu letniego. Długi majowy weekend jest ku temu najlepszą okazją. Spodziewamy się bowiem, że już teraz nad jeziora naszego powiatu przyjadą goście, którzy zechcą wypocząć i pożeglować. Nad ich bezpieczeństwem czuwać będą policjanci prewencji, ruchu drogowego, ale także wodniacy. To właśnie oni w sezonie letnim dbają o bezpieczeństwo żeglarzy i amatorów kąpieli. Stąd potrzeba przygotowania policyjnej łodzi hybrydowej parker do pracy w sezonie letnim. Na początek należało ją gruntownie umyć po zimie. Następnie dowieźć łódź nad wodę. Na koniec pozostało ją tylko zwodować i gotowe. Wodniacy przygotowani są do sezonu.

Policjanci przestrzegają przed brawurą na wodzie oraz alkoholem. Ani jedno, ani drugie nie gwarantuje bezpieczeństwa. Wręcz przeciwnie – gwarantuje kłopoty.


KPP w Piszu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB