Wtorek, 22 sierpnia 2017. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Pierwsze trzy punkty otrzymały rezerwy po wygranej z Baniami Mazurskimi

2015-04-21 10:00:37 (ost. akt: 2015-04-21 09:21:35)

Autor zdjęcia: KS Śniardwy Orzysz

To był naprawdę udany weekend dla Śniardw. W sobotę (18 kwietnia) po trzy punkty sięgnął pierwszy zespół, a w niedzielę (19 kwietnia) z wygranej cieszyli się zawodnicy drużyny rezerw. Śniardwy Bomir, w inauguracyjnym spotkaniu rundy wiosennej B Klasy, pokonały na wyjeździe Pogoń Banie Mazurskie 3:2.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli Śniardw. W 15 minucie wychodzącego na czystą pozycję Łukasza Nikołajuka faulował obrońca gospodarzy, za co ujrzał czerwony kartonik. Trzy minuty gry w przewadze wystarczyły, by orzyszanie objęli prowadzenie. Piłkę do bramki Pogoni skierował Jacek Szulc. Mimo gry 11 na 10 i minimalnej przewadze, Śniardwy nie były jednak w stanie podwyższyć prowadzenia przed zmianą stron.

Po przerwie orzyszanie na boisko powrócili jakby sparaliżowani. Skrzętnie wykorzystali to gospodarze i już po dziewięciu minutach gry prowadzili 1:2. Ostatnie słowo należało jednak do Śniardw. Dziesięć minut przed końcem spotkania, po raz drugi na listę strzelców wpisał się Jacek Szulc, dobijając strzał Krzysztofa Czaplickiego z rzutu wolnego. Orzyszanie poszli za ciosem i chwilę przed końcowym gwizdkiem sędziego wyszarpali trzy punkty. Tym razem w głównej roli wystąpił Karol Rubin, zdobywając bramkę dającą zespołowi Adama Sztachańskiego pierwszą wygraną na wiosnę.

KS Śniardwy Orzysz

Pogoń Banie Mazurskie – Śniardwy Bomir Orzysz 2:3 (0:1)
0:1 (18’) Jacek Szulc, 1:1 (49’) Rafał Wójtowicz , 2:1 (54’) Piotr Kondratowicz, 2:2 (81’) Jacek Szulc, 2:3 (88’) Karol Rubin

cz. kartka: Przemysław Kowalski (15’ - Pogoń)

Śniardwy Bomir: Adrian Kobryński – Paweł Kubrowski (55’ Radosław Osiecki), Maciej Orłowski (Kamil Radzikowski), Filip Tomaszewski, Rafał Sawicz (Adam Wielowiejski) – Łukasz Duchnowski (46’ Karol Rubin), Adam Sztachański, Łukasz Nikołajuk, Krzysztof Czaplicki, Bartłomiej Kubrowski – Jacek Szulc oraz Bartłomiej Arnista, Jacek Modzelewski, Marcin Zych