Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Sukcesy orzyskich licealistów z języka niemieckiego

2015-04-15 13:00:00 (ost. akt: 2015-04-15 10:58:06)

W listopadzie bieżącego roku szkolnego odbył się szkolny etap 38. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego dla uczniów szkół średnich. Wzięło w nim udział 6 osób z naszego orzyskiego LO.

Po sprawdzeniu prac Warszawski Komitet Okręgowy Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego zakwalifikował trzy uczennice naszej szkoły: Monikę Chorąży, Joannę Jabłońską i Paulinę Księżyk do Eliminacji Okręgowych, które odbyły się w Warszawie 7 lutego 2015 w budynku Instytutu Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom.

17 marca 2015 r. najlepsi z języka niemieckiego uczniowie naszego LO zmierzyli się z innymi, również najlepszymi, uczniami szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu i w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Piszu przystąpili do Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego.

W konkursie wzięło udział 22 uczestników. Nasze uczennice to: z kl. III - JOANNA JABŁOŃSKA, z kl. II - MONIKA CHORĄŻY, PAULINA KSIĘŻYK i KAROLINA ŻWAŃKO oraz z klasy I - PATRYCJA FILIPKOWSKA. Test konkursowy zawierał 8 zadań (słuchanie, czytanie, struktury leksykalno- gramatyczne i pisanie). Opierał się na elementach matury z języka niemieckiego. Maksymalnie można było zdobyć 50 punktów /identycznie jak na maturze z każdego języka obcego/.

Wyniki, które otrzymaliśmy niedawno przedstawiają się następująco:
II miejsce - JOANNA JABŁOŃSKA ](49/50 pkt)
III miejsce - MONIKA CHORĄŻY (47/50 pkt)
IV miejsce - PAULINA KSIĘŻYK (46/50 pkt)
VI miejsce ex aequo - KAROLINA ŻWAŃKO (39/50 pkt)
XVI miejsce - PATRYCJA FILIPKOWSKA.

Pierwszego miejsca nie udało nam się zdobyć, ale, bez wątpienia, wszystkie pozostałe najlepsze - to nasze.

W środę 18 marca 2015 odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego SPRACHDOKTOR. Przystąpiło do niego 8 uczniów: z kl. III - Małgorzata Chojnowska, Aleksandra Grużewska, Joanna Jabłońska i Weronika Jach, z kl. II - Monika Chorąży, Paulina Księżyk i Karolina Żwańko oraz z klasy I - Patrycja Filipkowska.

Znany od 16 lat konkurs Sprachdoktor powstał z myślą o uczniach szkół podstawowych (klasy 4, 5 i 6), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski, pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste.

Udział w programie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.

Konkurs promuje i premiuje osiągnięcia uczniów i ich szkół poprzez wręczanie nagród i dyplomów wyróżnień oraz publikację rankingów konkursowych i informacji prasowych na temat sukcesów. W zeszłym roku nasi uczniowie zajęli bardzo wysokie miejsca i zdobyli nagrody rzeczowe. Dla przypomnienia można sprawdzić ich wyniki na stronie internetowej http://jersz.pl/contest,6.html w zakładce Raport Sprachdoktor 2014.

O wynikach konkursu dowiemy się pod koniec kwietnia.

Trzymamy kciuki!

Maria Jabłońska
nauczyciel języka niemieckiego
ZSO w Orzyszu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB