Poniedziałek, 21 września 2020. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Orzyscy strażacy w akcji

2015-04-14 08:29:07 (ost. akt: 2015-04-14 08:42:03)

Autor zdjęcia: Przemysław Kruczkowski

W poniedziałek 13 kwietnia o godzinie 12:21 orzyscy strażacy odnotowali wezwanie do przewróconego przez wiatr drzewa tarasującego całą szerokość jezdni na trasie nr 63 Orzysz - Pisz.

Kolejne tego dnia alarmowe wezwanie strażaków dotyczyło palącej się sadzy w kominie w miejscowości Odoje. Po około 1,5 godzinnej akcji pożar został ugaszony.

To jednak nie koniec strażackich działań na terenie gminy Orzysz w dniu wczorajszym. Podczas gdy orzyscy ratownicy działali w Odojach, do PSK w Piszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w ośrodku MONAR w Gaudynkach. Do zdarzenia zadysponowano zastęp z JRG Pisz oraz podnośnik.

W sobotę 11 kwietnia, godzina 14:42 - wyjazd do kolizji z udziałem motocykla. Kierowca najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do stanu drogi i na zakręcie pomiędzy miejscowościami Wężewo i Tuchlin na krajowej 16 wypadł z zakrętu i wpadł do przydrożnego rowu. Na miejscu zdarzenia pracowały dwa zastępy straży: OSP Orzysz oraz OSP Okartowo. Kierowcę motocykla, u którego stwierdzono liczne obrażenia przewieziono do Szpitala Powiatowego w Piszu.


Mariusz Semenowicz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB