Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Odblaski nie tylko jesienią - one wciąż są obowiązkowe

2015-04-09 08:37:45 (ost. akt: 2015-04-09 08:39:58)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

O odblaskach, korzyściach z ich używania na co dzień oraz obowiązkach prawnych pisaliśmy już nie raz. Okazuje się jednak, że wciąż jeszcze niektórzy piesi igrają z losem ryzykując życie, a w najlepszym przypadku mandat. Tylko w ciągu niespełna pół roku na terenie województwa warmińsko-mazurskiego aż 1700 z nich nie miało odblasku. Dłuższe dni nie zwalniają nikogo z obowiązku ich używania.

Dla każdego, na co dzień, na cztery pory roku.
Policjanci drogówki wciąż sprawdzają, jak piesi wywiązują się z obowiązku używania elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym po zmroku. Przed nami długie wiosenne i letnie wieczory - coraz dłuższe dni, będzie coraz widniej i jaśniej. Taka aura nie zwalnia pieszych z obowiązujących przepisów. Odblask w jakiejkolwiek formie powinien mieć każdy bez względu na wiek. Po zmroku poprawi on widoczność i da szansę kierowcy na bezpieczne ominięcie pieszego.


Od 20 do 500 złotych, utrata zdrowia lub życia, nie warto...
Wciąż jednak zdarzają się osoby, które nie korzystają z elementów odblaskowych. Tylko od końca października 2014 do chwili obecnej, na terenie województwa warmińsko – mazurskiego, policjanci odnotowali blisko 1700 takich przypadków. Dla prawie 900 pieszych sytuacja zakończyła się mandatem, ponad 700 razy policjanci pouczali pieszych, a 52 z nich wytłumaczy się przed sądem.

Nie zapominajmy zatem wiosną i latem o odblaskach, które mogą uratować nasze życie !

KPP Pisz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB