Poniedziałek, 21 września 2020. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Egzamin gimnazjalny

2015-04-06 10:00:00 (ost. akt: 2015-04-02 10:16:34)
egzamin

egzamin

Część humanistyczna (21 kwietnia) egzaminu gimnazjalnego zawiera pytania z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie.

Zadania z języka polskiego mogą mieć formę zamkniętą lub otwartą. Wśród zadań otwartych z języka polskiego znajduje się dłuższa wypowiedź pisemna. Zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie mają formę zamkniętą. Całość trwa 150 minut.
Część matematyczno-przyrodnicza (22 kwietnia) składa się z zadań z matematyki oraz biologii, chemii, fizyki i geografii. Zadania z matematyki mają formę zamkniętą lub otwartą. Zadania z przedmiotów przyrodniczych są zadaniami zamkniętymi. W nowej formie egzaminu gimnazjalnego jest mniej zadań z algorytmów i z umiejętności posługiwania się nimi. Pojawi się natomiast więcej zadań sprawdzających rozumienie pojęć matematycznych oraz umiejętność dobierania własnych strategii matematycznych do nietypowych warunków. Próbny egzamin gimnazjalny z części matematyczno-przyrodniczej również trwa 150 minut.

Egzamin z języka obcego (23 kwietnia) ma dwa poziomy: podstawowy i rozszerzony. Poziom podstawowy sprawdza wiedzę uczniów, którzy rozpoczęli naukę języka dopiero w gimnazjum. Z kolei poziom rozszerzony ma na celu sprawdzenie umiejętności osób, które kontynuują naukę języka zapoczątkowaną w szkole podstawowej. Każdy uczeń ma obowiązek przystąpić do poziomu podstawowego. Część rozszerzona jest obowiązkowa dla gimnazjalistów, którzy uczyli się języka we wcześniejszych etapach edukacji. Każda część będzie trwała 60 minut.

K. P.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB