Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

V Turniej Szachowy poświęcony pamięci Krzysztofa Kierzkowskiego

2015-03-27 14:30:00 (ost. akt: 2015-03-27 14:08:06)

Autor zdjęcia: J. P.

W tegorocznym Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Orzysza, który odbył się 22 marca, wzięło udział aż 58 zawodników. Z roku na rok Orzysz odwiedza coraz liczniejsza grupa szachistów, dzięki którym miasto coraz wyraźniej zaznacza się na szachowej mapie Polski.

Zwycięzcą niedzielnych rozgrywek został Rosjanin – Gennadiy Belousov, pokonując swojego rodaka, Pavla Shkapenkę, zwycięzcę poprzednich orzyskich turniejów. Tym razem Shkapenko zajął ostatnie miejsce na podium. Tuż przed nim, na drugim miejscu, uplasował się Rafał Malczyk. Zwody rozegrane zostały w systemie 9 rund po 15 minut dla każdego zawodnika.

Poza Rosjaninami w turnieju udział wzięło także trzech Litwinów oraz, co ucieszyło organizatorów, jeszcze większa niż dotychczas liczba dzieci. Dla niektórych był to pierwszy w życiu turniej szachowy. Podobnie jak w roku 2014, jedyną reprezentantką kobiet była Magdalena Grala. W szachy gram od dwóch lat. Nie zawsze mam czas, bo się uczę, ale dzięki tradycji rodzinnej mam z kim trenować. W szachy gra też mój tata i dwóch braci – mówi Magdalena. Jak się okazuje, na turniej często przyjeżdżają całe rodziny.

Na Turniej Szachowy im. Krzysztofa Kierzkowskiego szachiści przyjeżdżają tym chętniej, że odbywa się on w bardzo miłej atmosferze. Przyjeżdżając do Orzysza zawsze możemy liczyć na smaczny poczęstunek, czego nie ma na innych turniejach. Nigdy nie wyjeżdżamy głodni ¬– żartuje jeden z uczestników. Za catering i nagrody rzeczowe szczególne podziękowania należą się pani Mariannie Kościuszkiewicz-Kierzkowskiej, która od początku rozgrywek wspiera Dom Kultury i Urząd Miasta w organizacji turniejów. Krzysztof zawsze chciał, aby szachy stały się wizytówką Orzysza. Próbował zaszczepić swoją pasję w najmłodszych. Teraz realizujemy jego marzenia[/b] – podkreśla pani Marianna.

J.P.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Obserwator_O #1700797 | 67.176.*.* 29 mar 2015 06:06

    Pani Mario jeszcze raz bardzo dziekujemy . Zawodnicy Olsztyn do Orzysza bedziemy wpadac przy kazdej okazji .

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz