Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Zielono nam w Przedszkolu

2015-03-27 09:15:27 (ost. akt: 2015-03-27 08:34:36)

Autor zdjęcia: M.Ch.

Aby uczcić pierwszy dzień wiosny przedszkolaki z „Niezapominajki” przybrały 20 marca wiosenne barwy. Piątkowe spotkanie było podsumowaniem Lokalnych Obchodów Dni Przyjaciół Lasu, które świętuje się w całej Polsce od ponad 30 lat. Ich pomysłodawcą był inż. Leonard Chociłowski, redaktor popularnego wśród leśników czasopisma „Echa Leśne”. Akcja ta ma na celu uświadomienie społeczeństwu, jak wielkie znaczenie mają lasy oraz potrzeba ich pielęgnacji i ochrony.

Każda grupa dydaktyczna przez cały tydzień uczestniczyła w zajęciach na temat lasu. Dzieci brały udział w konkursie plastycznym „Bajkowy Las”, na który napłynęło bardzo wiele prac. Powstała też inicjatywa wykonania plakatu pt. „Magiczne drzewo”. Wszystkie prace naprawdę okazały się magiczne. Przedszkolaki miały również możliwość wyjazdu do lasu i rozmowy z leśnikami. Była to świetna okazja, żeby zobaczyć jak wygląda ich praca na co dzień oraz jak wygląda proces sadzenia lasu.

Dzisiaj w naszym przedszkolu podsumowaliśmy całą akcję Święta Lasu, nad którą patronat objął Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski – podkreśliła dyrektor przedszkola Bożena Stankiewicz. Pani dyrektor wraz z panią Beatą Jażdżewską wręczyły dyplomy i nagrody dzieciom, których prace zostały najwyżej ocenione. Chciałam podziękować w imieniu pana burmistrza za zaproszenie na wspólne, dzisiejsze świętowanie. Wyglądacie rewelacyjnie i wiem, że tutaj zawsze udają się wszystkie występy więc i tym razem nie będzie problemu – powiedziała pani Beata Jażdżewska.

Wśród wszystkich 41 prac w konkursie „Bajkowy Las” komisja w składzie: Mariola Mikusek oraz Paulina Sokulska, wybrała jedną szczególną, która weźmie udział w dalszy eliminacjach. Jest to praca Konrada Szewczyka.

Na koniec pani dyrektor złożyła podziękowania wszystkim nauczycielom za zaangażowanie w całą akcję oraz zaprosiła na występy artystyczne przygotowane przez przedszkolaki.

M.Ch.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB