Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Różne zastosowania folii aluminiowej

2015-03-24 14:43:17 (ost. akt: 2015-03-24 15:45:00)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Folia aluminiowa poza typowymi kulinarnymi zastosowaniami przydaje się również podczas sprzątania. Szczególną moc czyszczącą ma, gdy jest zwinięta w kulkę, nie powodując zarysowań. Do czego jeszcze i jak jej używać?

1.Folia aluminiowa do ostrzenia nożyczek
Jeżeli stępiły się Wam nożyczki, to nie musicie ich wyrzucać. Wystarczy kilkakrotnie przeciąć nimi kilkanaście razy złożone płaty folii aluminiowej. To bardzo skuteczny i szybki sposób.

2.Folia aluminiowa do czyszczenia żelazka
Żelazka co jakiś czas zachodzą kamieniem i małymi zanieczyszczeniami. Bardzo łatwo je wyczyścić przecierając je zwiniętą folią aluminiową.

3.Folia aluminiowa przyspiesza prasowanie
Podczas prasowania część ciepła z żelazka ogrzewa deskę, przez co mniej trafia na dopasowany materiał. Folia aluminiowa umieszczona pod pokrowcem deski odbije ciepło, dzięki czemu tkanina szybciej staje się gładka. Ten sposób szczególnie sprawdza się gdy mamy dużo ubrań do prasowania wykonanych z trudnych do wygładzenia tkanin. Prasując po jednej sztuce, różnica nie jest tak odczuwalna. Trzeba również pamiętać, aby folię zmieniać, gdyż lubi się szybko niszczyć.

4.Folia aluminiowa do odstraszania zwierząt
Koty szczególnie lubią wskakiwać na meble i różne dekoracje w mieszkaniu. Skutecznie można je odstraszyć, układając w strategicznych miejscach duże kawałki folii aluminiowej. Szeleszczenie jest dla nich bardzo nieprzyjemne!

5.Folia aluminiowa w terenie
Jeżeli jesteś właśnie w terenie i chcesz rozpalić ognisko albo coś podgrzać wystarczy, że odpowiednio nakierujesz kawałek folii aluminiowej na promienie słońca. Ogień powinien pojawić się po pewnym czasie.
Idealnie sprawdzi się także do pieczenia nad ogniskiem. Patyk w kształcie procy należy (niezbyt ciasno) owinąć dwiema warstwami folii. W powstałe w środku zagłębienie wkładamy jedzenie i pieczemy nad ogniskiem.

6.Folia aluminiowa do czyszczenia przypalonych garnków
Folia z powodzeniem może zastąpić szczotkę do szorowania garnków czy przypalonych patelni. Wystarczy zwinąć ją w kuleczkę i szorować przypalone miejsca tak samo jak tradycyjną myjką. Możemy mieć pewność, że przez łatwość jej odkształcania, nie zarysuje nawet najdelikatniejszych powierzchni.

7.Folia aluminiowa do czyszczenia srebra
Żaden inny sposób czyszczenia biżuterii nie daje takich efektów. Dlaczego folia jest pomocna? W momencie umieszczenia biżuterii w miseczce wyłożonej folią, dochodzi do wymiany jonowej dzięki czemu łatwiej usunąć brud.

8.Folia aluminiowa podczas malowania
Pełni funkcję zabezpieczajacą drobne elementy przed nieplanowanym pomalowaniem farbą np. uchwyty, klamki, kontakty. Doskonale nadaje się do obłożenia tacki od wałka do malowania. Po malowaniu po prostu ją zwijamy i wyrzucamy.

K. P.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB