Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Anna Pilarczyk ponownie została wybrana radną Orzysza

2015-03-23 10:13:20 (ost. akt: 2015-03-23 10:15:49)

Autor zdjęcia: Beata Smaka

W listopadowych wyborach samorządowych Anna Pilarczyk oraz Maciej Kosiorek zdobyli taką samą ilość głosów. Zgodnie z kodeksem wyborczym, o wyborze radnego w takiej sytuacji decyduje losowanie. Wówczas mandat zdobyła Anna Pilarczyk.

Maciej Kosiorek zgłosił protest tłumacząc, że przed losowaniem nie został powiadomiony pełnomocnik jego komitetu, a sama procedura losowania została przeprowadzona przez niewłaściwy organ, czyli obwodową komisję wyborczą, a nie jak powinno być przez miejską komisję wyborczą. Sąd Okręgowy w Olsztynie uwzględnił protest kandydata Forum Samorządowego Powiatu Piskiego i wygasił mandat Annie Pilarczyk oraz nakazał przeprowadzenie ponownego losowania radnego w okręgu nr 2.

Wczoraj 22 marca Miejska Komisja Wyborcza dokonała ponownego ustalenia wyników wyborów do Rady Miejskiej w Orzyszu w okręgu wyborczym nr 2. W wylosowanej kopercie była kartka z nazwiskiem Anny Pilarczyk z Komitetu Wyborczego PSL.

W protokole Miejskiej Komisji Wyborczej w Orzyszu czytamy między innymi: "O godz. 10.00 Miejska Komisja Wyborcza w Orzyszu w pełnym składzie dokonała ponownego ustalenia wyników wyborów do Rady Miejskiej w Orzyszu w okręgu wyborczym nr 2. Do dwóch jednakowych nieprzezroczystych kopert włożone zostały kartki z imieniem i nazwiskiem oraz numerem listy komitetów wyborczych. Następnie przewodnicząca wskazała zastępcę przewodniczącego - Justynę Annę Brożek, która wylosowała jedną z kopert. W wylosowanej kopercie znajdowała się kartka z kandydatem - Pilarczyk Anna, Komitet Wyborczy PSL, Lista nr 1. Zawartość drugiej niewylosowanej koperty została okazana osobom uczestniczącym przy losowaniu. (...).

K. P.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB