Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Kolejne pożary traw oraz apel OSP w Orzyszu

2015-03-21 12:19:18 (ost. akt: 2015-03-21 12:37:11)

Autor zdjęcia: Paweł Oszmian

Codziennie do strażaków docierają wezwania na gaszenia płonących traw na ternie naszej gminy. Strażacy z OSP Orzysz przeżywają okres wytężonych działań. Pan Mariusz Semenowicz po raz kolejny apeluje do podpalaczy!!!

Gaszenie traw i zarośli jest bardzo trudne. Ratownicy najczęściej muszą pokonać pieszo wiele kilometrów po bardzo trudnym, bagiennym terenie. Pomimo wielu apeli kierowanych za pomocą środków masowego przekazu problem narasta, a tym samym rosną też koszty działań gaśniczych, prowadzonych przez straż pożarną. Było tak m. in. w okolicach Tuchlina, gdzie do działań ratowniczych, które były prowadzone na rozległym obszarze zadysponowano jednostki OSP i WSP z Orzysza, JRG z Pisza, OSP z Góry, Mikołajek i Drygał.

W dniu wczorajszym bezmyślność ludzi dała o sobie znać po raz kolejny. Tym razem paliły się zarośla i trzcinowisko w pobliżu ulicy Moniuszki. Gdyby nie szybkie zgłoszenie pożaru oraz natychmiastowa reakcja orzyskich ochotników, wraz z płonącymi zaroślami spaliłaby się również drewniana altana stojąca nieopodal. Altana przetrwała, gdyż strażacy zdołali w odpowiednim momencie i w bezpiecznym miejscu odciąć zbliżający się do niej ogień.

Jednak nie zawsze się to udaje. Dlatego po raz kolejny apelujemy: STOP! Wypalanie traw zabija: ludzi, zwierzęta, rośliny. A przede wszystkim akcje gaśnicze prowadzone są też za twoje pieniądze, które w formie podatków ty lub twoi rodzice przekazują na rzecz gminy.

Mariusz Semenowicz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ucho #1695434 | 37.187.*.* 21 mar 2015 17:28

    klin podpalacz

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. rozrywka osiedlowa #1695304 | 95.41.*.* 21 mar 2015 13:20

    Gdzie może się wyżyć nasza młodzież ? Proponuję wybudować tor wyścigowy na 1/4 mili za Jarotami lub walki w klatce MMA w Uranii .

    ! - + odpowiedz na ten komentarz