Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Policjanci zabezpieczyli niewybuch z czasów II wojny światowej

2015-03-20 13:20:52 (ost. akt: 2015-03-20 13:36:48)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Podczas prac polowych na terenie gminy Biała Piska odnalezione zostały niewybuchy min przeciwpiechotnych. O znalezisku poinformował policjantów właściciel posesji. Pociski zostały zabezpieczone przez patrol saperski. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić.

Wczoraj około godziny 9:00 oficer dyżurny Piskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że podczas prac polowych, na terenie jednego z pól odnaleziony został przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce został wysłany policjant z grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznego, który potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że znaleziony przedmiot to mina przeciwpiechotna, pochodząca prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Następnie o zdarzeniu poinformowany został patrol saperski. Podczas sprawdzania terenu odnaleziony został odcinek pola minowego składający się z niemieckich min przeciwpiechotnych.

Policjanci przypominają jak należy zachować się w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch: Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

KPP w Piszu
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ferbanna #1694943 | 83.6.*.* 20 mar 2015 21:44

    A tu siać trzeba. Normalnie szok.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Dziadku #1694942 | 78.11.*.* 20 mar 2015 21:43

    Wiekszość ludzi nie wie co robić w sytuacji znalezienia niewypału, lub innych przedmiotów przypominających miny - pochwała dla gospodarza

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz