środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Zebranie założycielskie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców w Orzyszu

2015-03-19 19:43:54 (ost. akt: 2015-03-19 19:48:48)

Autor zdjęcia: J. P.

Do późnych godzin wieczornych trwało spotkanie przedsiębiorców, podczas którego podjęto uchwałę o powstaniu ZPPO, czyli Związku Przedsiębiorców i Pracodawców w Orzyszu. Jego celem ma być nie tylko integracja środowiska przedsiębiorców, lecz także ochrona ich praw i reprezentowanie interesów wobec władz.

Spotkanie przedsiębiorców, które odbyło się 18 marca w Sali widowiskowo-sportowej w Orzyszu, nie było pierwszym tego typu zebraniem. Właściciele firm i pracodawcy z gminy Orzysz o celowości utworzenia forum przedsiębiorców rozmawiali już m.in. z byłym burmistrzem, kandydatami na włodarza miasta w trakcie kampanii wyborczej oraz obecnymi władzami. Działania zapoczątkowane przez Burmistrza Zbigniewa Włodkowskiego i zaangażowanie przedsiębiorców od grudnia ubiegłego roku, pozwoliły na podjęcie konkretnych decyzji, których skutkiem było czwartkowe utworzenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców w Orzyszu.

Podczas spotkania, któremu przewodniczył Dariusz Kizling, rozmawiano przede wszystkim o celach, które mogą przyświecać nowopowstałej organizacji i zakresie działalności związku. Znaczną część spotkania poświęcono omówieniu projektu statutu ZPPO, w którym główną wątpliwość budził zakres działalności przedsiębiorców, obejmujący cały powiat piski, a który na początek ograniczono wyłącznie do miasta i gminy Orzysz. Po omówieniu wniosków i przegłosowaniu zmian powołano skład komitetu założycielskiego, którego zadaniem będzie rejestracja związku. Powołano ponadto komisję skrutacyjną, której zadaniem było przeprowadzenie tajnych wyborów na członków zarządu i komisji rewizyjnej. Zarząd ZPPO tworzyć będą: Dariusz Borchet, Małgorzata Malik oraz Marek Gotowicz. W skład komisji rewizyjnej weszli natomiast: Jarosław Rakowski, Elżbieta Bartkowska oraz Krzysztof Kleszczewski. J.P.


J. P.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. co to za ściema? #1694609 | 178.43.*.* 20 mar 2015 14:39

    Oprócz dwóch, może trzech osób, nie widzę tu żadnych pracodawców. Hodowca baranów jest przedsiębiorcą??? Mam 30 kur, stado gołębi i 3 zagony cebuli w ogrodzie. Jestem już przedsiębiorcą? Jak tak, chętnie dołączę do ZPPO, może i dla mnie coś skapnie.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz