Sobota, 19 września 2020. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Masz pomysł na aktywność lokalną? Złóż wniosek o mikrodotacje z FIO.

2015-03-18 14:05:09 (ost. akt: 2015-03-18 14:19:15)

Autor zdjęcia: J. P.

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Warmia Mazury Lokalnie to program dotacyjny, mający na celu wsparcie małych inicjatyw, służących szeroko pojętemu dobru wspólnemu lokalnych społeczności. 18 marca w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie, podczas którego przedstawiciele organizacji pozarządowych, stowarzyszeń i grup nieformalnych dowiedzieli się na jakie działania mogą uzyskać dofinansowanie i jak skutecznie się o nie starać.

Mikrodotacje, które mieszczą się w zakresie od 1 500 zł do 5 000 zł, mogą uzyskać grupy nieformalne, złożone z co najmniej 3 osób, które wspólnie realizują lub chcą realizować działania w sferze pożytku publicznego, a nie posiadają osobowości prawnej, grupy samopomocowe, czyli zespół osób, których działania skierowane są na pokonywanie problemów oraz zmianę warunków życia jego członków oraz młode organizacje pozarządowe, wpisane do KRS nie wcześniej niż 18 miesięcy od dnia złożenia wniosku o mikrodotację, których budżet nie przekracza 25 tys. zł. Warto wiedzieć, że grupy samopomocowe mogą liczyć na wsparcie tylko w przypadku jednoczesnego spełnienia kryterium młodej organizacji lub grupy nieformalnej.

Prowadząca spotkanie Alina Kierod – prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży, będącego jedną z organizacji partnerskich FIO jako Ośrodek „Działaj Lokalnie” – wprowadziła zebranych w podstawowe cele projektu, który ma zwiększyć zaangażowanie mieszkańców województwa w życie publiczne poprzez inicjatywy oddolne, służące dobru wspólnemu lokalnych społeczności. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się na jakie aktywności mogą uzyskać dotacje, jak je wykorzystać i przede wszystkim, w jaki sposób odpowiednio wypełnić wniosek, aby spełniał on nie tylko wymogi formalne, lecz także był atrakcyjny dla komisji konkursowej. Pani prezes zaoferowała jednocześnie wsparcie merytoryczne tym wszystkim, którzy do 30 marca zdecydują się złożyć swój wniosek.

Podczas spotkania obecni byli także Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski wraz z zastępcą Leszkiem Gryciukiem oraz Naczelnikiem Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Robertem Kamińskim i Naczelnik Wydziału Pozyskiwania Funduszy, Strategii i Rozwoju Urszulą Myką. Burmistrz przedstawił swoje plany na rozwój aktywności w gminie wśród różnych grup, m.in. wśród seniorów (Senior Wigor), młodzieży (Orzyska Rada Młodzieży) czy też organizacji pozarządowych (Lokalna Rada Organizacji Pozarządowych). Dużo miejsca poświęcił także na przybliżenie 6 tematycznych tygodni wakacyjnych, które w zbliżającym się sezonie zostaną zorganizowane przez Urząd Miasta. Burmistrz wyraził także chęć przyszłorocznej współpracy w zakresie letnich imprez z lokalnymi grupami, stowarzyszeniami, które będą mogły przystąpić do przetargu na ich organizację.

Zasady aplikowania oraz aktualne informacje o terminach, szkoleniach, konsultacjach oraz generator wniosków w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich można znaleźć na stronie www.warmiamazurylokalnie.pl. Termin składania wniosków upływa 30 marca 2015 roku.

J. P.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB