środa, 30 września 2020. Imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery

Połowa kierowców jeździ bez zapiętych pasów

2015-03-13 11:24:44 (ost. akt: 2015-03-13 11:29:33)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

W trakcie przeprowadzonej akcji „Pasy” piscy policjanci skontrolowali ponad 60 pojazdów. Ujawnili aż 37 kierujących oraz 2 pasażerów niekorzystających z pasów bezpieczeństwa. Policjanci przypominają że obowiązek zapinania pasów dotyczy zarówno kierowców, jak i pasażerów. Za niestosowanie się do tego obowiązku grozi mandat w wysokości 100 złotych.

W czwartek na drogach powiatu piskiego policjanci przeprowadzili działania w zakresie ruchu drogowego pod nazwą „Pasy”. W trakcie kontroli drogowych funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na stosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierowców i pasażerów. Policjanci sprawdzali także, czy dzieci przewożone są w fotelikach lub innych urządzeniach do ich przewozu.

W trakcie działań funkcjonariusze skontrolowali 63 pojazdy. Ujawnili aż 37 kierujących, którzy niekorzystali z pasów bezpieczeństwa oraz 2 pasażerów niestosujących się do tego obowiązku. Kierowcy, którzy dopuścili się tego wykroczenia ukarani zostali mandatami karnymi. Podczas akcji policjanci ujawnili też 2 kierowców jadących bez uprawnień, 1 jadącego bez zapiętych pasów autem niesprawnym technicznie oraz kierowcę, który wbrew obowiązującemu zakazowi wyprzedzał na skrzyżowaniu inny pojazd. Warto podkreślić, że w skontrolowanych samochodach policjanci nie stwierdzili, aby dzieci przewożone były niezgodnie z przepisami.

Policjanci przypominają, że kierujący samochodem oraz osoba przewożona takim pojazdem wyposażonym w pasy bezpieczeństwa są obowiązani korzystać z tych pasów podczas jazdy. Za niestosowanie się do tego przepisu grozi mandat karny w wysokości 100 złotych.

KPP w Piszu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB