Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Areszt dla sprawcy znęcania się nad żoną i dziećmi

2015-03-12 08:54:56 (ost. akt: 2015-03-12 08:58:20)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Policjanci z Komisariatu Policji w Białej Piskiej zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który będąc pod działaniem alkoholu znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną oraz dwójką małoletnich dzieci. Decyzją sędziego wobec sprawcy przemocy domowej zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełniony czyn mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielny wieczór oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie gminy Biała Piska. Na miejscu policjanci zastali nietrzeźwego 42-latka, który bez powodu wszczął awanturę z żoną. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten od roku znęca się psychicznie nad swoją żoną oraz czwórką dzieci, w tym dwójką małoletnich. 42-latek będąc pod działaniem alkoholu wyzywał żonę i dzieci słowami wulgarnymi, wyganiał ich z domu oraz groził najbliższym pozbawieniem życia. Wobec żony stosował też przemoc fizyczną.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Usłyszał zarzut znęcania się nad żoną oraz dziećmi. Decyzją sądu 42-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w Areszcie Śledczym w Szczytnie z uwagi na zastosowany wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Sprawcy przemocy domowej grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności za znęcanie się nad rodziną.

KPP w Piszu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB