Poniedziałek, 19 października 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Zdrowie to najpiękniejszy prezent na Dzień Kobiet

2015-03-12 11:30:00 (ost. akt: 2015-03-11 12:37:31)

Autor zdjęcia: materiały czytelnika

W Dniu Kobiet panie najczęściej obdarowywane są przez panów kwiatami, czekoladkami, prezentami. Składane są życzenia wielu lat życia w szczęściu i zdrowiu.

Gwarantem zdrowia i wielu lat szczęśliwego życia jest dbanie o to zdrowie i częste odwiedzanie lekarza w celu wykonania badań profilaktycznych.
W przededniu swojego święta, piękne Panie z gminy Orzysz wybrały się na wycieczkę, która miała na celu nie tylko dostarczenie rozrywek, ale i wykonanie bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych. Zainteresowaniem cieszyły się również wykłady na tematy szczególnie ważne dla kobiet, dotyczące m.in. wagi badań profilaktycznych, zdrowego odżywiania się oraz dbania o swoje wnętrze.

Podczas wizyty w Olsztynie, Panie, które chciały zadbać o swój wygląd zewnętrzny, miały możliwość odbycia bezpłatnej wizyty u kosmetyczki, które oferowała wykonanie makijażu lub manicure. W drodze powrotnej, mieszkanki Orzysza miały również możliwość zrobienia zakupów w „Galerii Warmińskiej” – największej galerii handlowej w Olsztynie. Po wspólnych zakupach wszyscy udali się na seans filmowy, którego sponsorem był burmistrz Orzysza.

Sobotnie spotkanie zostało zorganizowane przez Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy wraz z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie i Urzędem Miasta w Orzyszu.
Bezpłatna mammografia przysługuje raz na 2 lata kobietom w wieku 50-69 lat, a bezpłatne badanie cytologiczne jest dostępne dla Pań w wieku 25-59 lat raz na 3 lata. Przypominamy, że mammografię w Orzyszu będzie można wykonać w mammobusie przy Ośrodku Zdrowia (ul. Cierniaka) 27 mara i 24 czerwca 2015 r. W celu postawienia najskuteczniejszej diagnozy, należy każdorazowo zabierać ze sobą poprzednie wyniki badań.

a.r.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Klaudia #1688198 | 109.243.*.* 12 mar 2015 22:11

    To najpiękniejszy prezent jaki można sobie wyobrazić,spokój duch i ciała czyli równowaga.Dla podtrzymania zdrowego trybu życia stosujemy wiele metod ja mogę wam polecić zieloną herbatę z Richmontt.co.uk

    ! - + odpowiedz na ten komentarz