Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Dziewczęta Jedynki Orzysz zagrają w finale Mistrzostw Polski

2015-02-18 13:46:55 (ost. akt: 2015-02-18 15:51:07)
Zawodniczki UKS Jedynki Orzysz długo przygotowywały się do zawodów

Zawodniczki UKS Jedynki Orzysz długo przygotowywały się do zawodów

Autor zdjęcia: Łukasz Nikołajuk

14 i 15 lutego Sala widowiskowo-sportowa w Orzyszu opanowana została przez pasjonatów unihokeja. W tych dniach rozegrano półfinał A Mistrzostw Polski juniorek młodszych w unihokeju pod patronatem Burmistrza Orzysza.

O trzy premiowane awansem do finałów Mistrzostw Polski miejsca rywalizowały Energa Olimpia Osowa Gdańsk (ubiegłoroczny Mistrz Polski), Jedynka Trzebiatów (ubiegłoroczny wicemistrz Polski), Junior Kębłowo, Nolet Żabi Róg oraz gospodynie Jedynka Orzysz.
Dwudniowe zmagania przyniosły wiele emocji, a o tym który zespół awansuje do finału decydowały ostatnie mecze. Zawody w Orzyszu jeszcze raz udowodniły, że w sporcie wszystko weryfikuje boisko i nie ma pewniaków. Już pierwszy mecz pokazał, że gospodynie turnieju będą liczyły się w walce o trzy premiowane awansem miejsca. Minimalna porażka 6:8 z Jedynką Trzebiatów była tego najlepszym dowodem. Wynik spotkania ustalony został dopiero na dwie sekundy przed jego zakończeniem.

W kolejnym meczu orzyszanki pokonały 7:1 Junior Kębłowo i po pierwszym dniu zawodów z trzema zdobytymi punktami zajmowały trzecie miejsce w tabeli. Na prowadzeniu znajdowały się zgodnie z przewidywaniami zespoły Energi Gdańsk[b] i Jedynki Trzebiatów, które odniosły po dwa zwycięstwa.

Pierwszy niedzielny mecz rozegrany pomiędzy Nolet Żabi Róg i Jedynką Orzysz był bardzo ważny dla orzyszanek. Zwycięstwo w nim zapewniało bowiem zawodniczkom orzyskiej Jedynki pewny awans do finału Mistrzostw Polski. Rzeczywistość okazała się jednak bardzo bolesna. Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu w derbach województwa warmińsko-mazurskiego Nolet pokonał gospodynie turnieju 7:6. W tym momencie wszystkie startujące w zawodach zespoły miały szanse na jedno z trzech premiowanych awansem miejsc. Jedynka Orzysz, by je zachować, musiała w ostatnim swoim meczu pokonać aktualnego Mistrza Polski Energę Gdańsk.

W sezonie zasadniczym trzy mecze rozegrane pomiędzy tymi zespołami kończyły się wysokimi dwucyfrowymi wynikami na korzyść gdańszczanek. Jednak w niedzielę nie miało to żadnego znaczenia. Po bardzo zaciętym spotkaniu Jedynka pokonała Energę 4:2 i to co przed turniejem było marzeniem stało się faktem. Po czterech latach pracy zespół z Orzysza będzie grał o medale w Mistrzostwach Polski juniorek młodszych. Katarzyna Ferenc zdobyła w turnieju tytuł króla strzelców oraz została wyróżniona nagrodą dla najlepszej zawodniczki w punktacji kanadyjskiej (bramki + asysty).

W finałach oprócz Jedynki Orzysz zagrają Jedynka Trzebiatów, Energa Olimpia Osowa Gdańsk oraz trzy najlepsze zespoły z półfinału B rozegranego w Zielonce - Podhale Nowy Targ, PUKS Trzebinia i Dzikie Gęsi Zielonka. Finał zostanie rozegrany 28 i 29 marca 2015 r.

Nagrody i drobne upominki dla zespołów, zawodniczek i trenerów ufundowali Burmistrz Orzysza, Starosta Piski, Dyrektor MOSiR w Orzyszu oraz UKS „Jedynka” Orzysz.

Otwarcie i zakończenie turnieju uświetniły występy wokalne i taneczne dzieci i młodzieży ze Świetlicy środowiskowej „Kajak” prowadzonej przez siostrę Jolantę Kisiel.

Nagrody i wyróżnienia wręczyli przybyli na uroczystość zakończenia turnieju Senator RP Pan Marek Konopka, Poseł RP Pan Tomasz Makowski, Wicestarosta Piski Pan Marek Wysocki, Burmistrz Orzysza Pan Zbigniew Włodkowski i dyrektor MOSiR w Orzyszu Pani Anna Rogińska.

W turnieju Jedynka Orzysz prowadzona przez Marka Dancewicza i Eugeniusza Sawickiego wystąpiła w składzie: w bramce – Oliwia Kupka i Aleksandra Gotowiec, w polu – Julia Hukaluk, Maja Żuber, Wiktoria Chylińska, Agnieszka Gajewska, Natalia Steć, Katarzyna Ferenc, Emilia Kleczkowska, Karolina Faryn, Weronika Wroceńska, Wiktoria Giglewicz, Elżbieta Szeląg, Julia Opacka, Sandra Jasińska, Adrianna Jakubczyk, Aneta Bańkowska, Klaudia Salik.

Zawody zostały przeprowadzone w ramach zadania publicznego „Gmina Orzysz na sportowo dla małych i dużych – unihokej i nie tylko".

źródło: orzysz.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB