Sobota, 5 grudnia 2020. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Spotkanie OSP Góra

2015-02-17 09:36:08 (ost. akt: 2015-02-17 09:40:57)
Drużyna strażacka z OSP Góra

Drużyna strażacka z OSP Góra

Autor zdjęcia: M. Ch.

Na spotkanie wyborczo-sprawozdawcze OSP Góra, które odbyło się w piątek 6 lutego, oprócz licznej grupy strażaków przybył także burmistrz Zbigniew Włodkowskim z pracownikami urzędu.

Obecny był również Prezes Miejsko–Gminnego Związku OSP Jan Aleszczyk, radny Mariusz Kaczorowski, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Piszu Paweł Pieńkosz oraz Wiesław Wasilewski. Spotkaniu przewodniczył prezes OSP Góra Ryszard Borchet. Obecnie w skład jednostki z Góry wchodzi 28 członków, w tym 5 kobiet.
Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia sprawozdania z działalności oraz sprawozdania finansowego z 2014 roku. W okresie sprawozdawczym zostali wyróżnienie następujący członkowie: Czesław Wysk, Wojciech Stachelek, Krystian Wysk, Cezary Borchet, Dominik Kowalczyk. Strażacy odbyli również trzy spotkania z dziećmi i młodzieżą mające na celu zakorzenienie w nich prawidłowych postaw w przypadku zagrożenia.
OSP Góra w roku 2014 uczestniczyła w 9 akcjach ratowniczych w tym 6 pożarach. Mała liczba wyjazdów spowodowana jest remontem strażnicy, który rozpoczął się w połowie roku. Praca strażaków jest przez to ograniczona. W minionym roku jednostkę uposażono m.in. w zestaw uzupełniający do torby PSP R1, zestaw ratownictwa wodnego oraz dwie butle tlenowe. Sprawozdanie komisji rewizyjnej przedstawił Czesław Wysk. W nowym roku planowane jest przyjęcie dwóch nowych członków w szeregi OSP oraz zakup sprzętu ochronnego i kominiarek. Strażacy z OSP bardzo chętnie biorą udział w szkoleniach, podnosząc przez to swoje umiejętności i kwalifikacje.
Następnie głos zabrał Burmistrz Orzysza, który wyjaśnił sytuację z remontem strażnicy oraz podziękował za chęć niesienia pomocy w sytuacjach zagrożenia życia. Przedstawił również pomysł połączenia jednostki OSP nr 1 z OSP Góra. Reakcja strażaków była różna, ale zgodnie podkreślali, że jest to temat do przedyskutowania.
Gratulacje i podziękowania za sprawne akcje popłynęły również od zastępcy komendanta PPSP z Pisza i prezesa Jana Aleszczyka. Duże emocje i zażartą dyskusję wywołał temat szkoleń. Wszyscy uważają, że sprawna i dobrze przeszkolona drużyna jest podstawą udanych akcji.
Ostatnim punktem zebrania było udzielenie absolutorium dla zarządu OSP Góra. Wszyscy strażacy byli jednogłośni i kolejny raz obdarzyli zaufaniem swój zarząd.

M.Ch.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Kto jest Kim - Kto.wm.pl

Jan Aleszczyk

Ocena: 100% (1 głos)

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB