Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Wybory sołeckie

2015-02-17 09:28:30 (ost. akt: 2015-02-18 12:52:14)
Zebranie wiejskie w Wierzbinach

Zebranie wiejskie w Wierzbinach

Autor zdjęcia: A. R.

Wraz z początkiem lutego rozpoczęły się pierwsze wybory sołtysów w naszej gminie. Co tydzień, aż do pierwszej połowy marca, odbędą się wybory w sześciu sołectwach. W środę i czwartek mieszkańcy Dziubieli, Chmielewa, Grądów i Wierzbin wybierali nowe władze.

Na wszystkich spotkaniach obecny był burmistrz Zbigniew Włodkowski oraz skarbnik gminy Krystyna Harłożyńska.

Zebranie wiejskie w Dziubielach
Zebranie wiejskie w Dziubielach
W spotkaniu w Dziubielach uczestniczyło 30 mieszkańców z 72 uprawnionych do głosowania. Został więc przekroczony próg 30% i wybory są prawomocne. Zebraniu przewodniczyła Ewa Sowa, sekretarzem została wybrana Emilia Jasik. Do wyborów na sołtysa został zgłoszony obecny sołtys Adam Pietrzak oraz Ryszard Herman. Komisja skrutacyjna w składzie Bartosz Śliwa – przewodniczący, Zuzanna Sowa oraz Halina Pietrzak ogłosili, że stosunkiem głosów 15 do 13 sołtysem na kolejną kadencję został Adam Pietrzak. Dwa oddane głosy były nieważne. Nowy skład rady sołeckiej wygląda następująco: Zdzisława Mantryba, Barbara Zakrzewska i Dorota Pilch.

Zebranie wiejskie w Chmielewie
Zebranie wiejskie w Chmielewie
Na wybory sołeckie, które odbyły się w świetlicy w Chmielewie, przybyły 33 osoby z 69 mieszkańców uprawnionych do głosowania. Na wstępie obecny sołtys podsumował swoją czteroletnią kadencję. Przewodniczącym spotkania został Tadeusz Szajdek a sekretarzem Anna Gawedzka. W skład komisji skrutacyjnej weszli: Krzysztof Sekściński – przewodniczący, Tomasz Gawecki, Jacek Molin. Mieszkańcy Chmielewa na stanowisko sołtysa wybrali po raz kolejny Marka Brudnickiego. W skład rady sołeckiej weszli natomiast Teresa Rozberg, Bogusława Mycak i Władysław Molin.

5 lutego odbyło się także zebranie wiejskie we wsi Wierzbiny. Oprócz mieszkańców w spotkaniu udział wzięli wiceburmistrz Leszek Gryciuk oraz przewodniczący Rady Miejskiej Adam Myka, który jednocześnie przewodniczył zebraniu. Zgodnie z listą obecności, obecnych było 61 mieszkańców, a ogólna liczba mieszkańców uprawnionych do głosowania wynosi 200 osób. Sekretarzem spotkania była pani Krystyna Smoła. Adam Myka zgłosił kandydaturę Marzeny Wysockiej na stanowisko sołtysa. Jej kontrkandydatami byli Wiesław Kosiorek i Agnieszka Filipkowska. Komisja w składzie: Dorota Rakowska – przewodnicząca, Joanna Siemieniuk i Wiesław Niemotko, ogłosili, że na kadencję 2015-2019 sołtysem wsi Wierzbiny zostaje pan Wiesław Kosiorek. W skład Rady Sołeckiej weszli: Marzena Wysocka, Bogusława Purda i Antoni Sznip.

W piątek odbyło się również zebranie wiejskie w miejscowości Grądy. Obecnych było 37 mieszkańców z 93 uprawnionych. Zebraniu przewodniczył radny gminy Orzysz Mariusz Kaczorowski. Urszula Augusiewicz zgłosiła kandydaturę jedynego kandydata na stanowisko sołtysa. Po tajnym głosowaniu na kolejną kadencję wybrany został Zygmunt Freitag. Dokonano także wyboru rady sołeckiej, w której skład weszli: Dariusz Kizling, Janusz Szaro i Witold Sznip.
Burmistrz, korzystając z okazji bliższego spotkania z mieszkańcami, przedstawił im plan rozwoju miasta i gminy Orzysz. Również mieszkańcy mieli okazję do bezpośrednich rozmów z burmistrzem, w których poruszali sprawy najważniejsze dla ich miejscowości.

M.Ch.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB