Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Podsumowanie pierwszego tygodnia ferii

2015-02-05 10:00:29 (ost. akt: 2015-02-05 09:17:11)

Autor zdjęcia: Dom Kultury w Orzyszu

Tegoroczne ferie obfitują w bogaty wachlarz atrakcji. Dom Kultury, Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz, Kajak oraz Szkoła Podstawowa w Okartowie dostarczają dzieciom i młodzieży wielu pozytywnych wrażeń.

Pierwszego dnia ferii w Pawilonie Artystycznym dla odpoczywających w Orzyszu i pobliskich miejscowościach dzieci zorganizowane zostały warsztaty plastyczne. Po obejrzeniu filmu animowanego pt. „Przygody Kubusia Puchatka”, zebrani odtwarzali Stumilowy Las oraz jego mieszkańców za pomocą plasteliny. W Okartowie dzieci mogły wykazać się podczas rozwiązywania krzyżówek, rebusów, labiryntów i zagadek. Ferie w Kajaku rozpoczęły się natomiast szkoleniem wojskowym. Zadaniem zgromadzonych było wykonanie lornetki, broni, krótkofalówki, flagi oraz napisanie hymnu. Następnie odbył się pokaz posługiwania się bronią i maską przeciwgazową. Szkolenie zakończyło się pokazem medycznym oraz ćwiczeniem musztry.

We wtorek dzieci i młodzież wybrały się do Łomży na spektakl pt. „Czerwony Kapturek” w Teatrze Lalki i Aktora. Po przedstawieniu uczniowie mogli zajrzeć za kulisy. W planie wycieczki znalazło się również odwiedzenie największej ruchomej szopki w północno-wschodniej Polsce, która znajduje się przy klasztorze kapucynów w Łomży. Po zwiedzaniu wszyscy udali się do McDonald's.
Dzieci z zajęć OŚPWLO udały się na lodowisko w Ełku. Ekipa z Kajaka przeznaczyła ten dzień na wyjazd do Giżycka – także na lodowisko. MOSiR udostępnił wszystkim chętnym ściankę wspinaczkową. W Okartowie trwała nauka jazdy na nartach biegowych oraz gry i zabawy dla dzieci. W Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz dzieci piekły ciasteczka. Samodzielnie ugniatały ciasto, wykrawały foremką kształty oraz dekorowały powstałe smakołyki.

W środę, trzeciego dnia ferii, Kajak zabrał dzieci do Jednostki Wojskowej 1460 w Orzyszu. Była to okazja do nauki musztry oraz przyjrzenia się z bliska sprzętowi wojskowemu, nie wykluczając broni. Szkoła Podstawowa w Okartowie zorganizowała głośne czytanie wierszy o zimie oraz malowanie do nich ilustracji. Z kolei Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz zorganizował wyjazd na basen w Ełku. Na Sali widowiskowo-sportowej chętni mogli wziąć udział w grach i zabawach dla dzieci. W Pawilonie Artystycznym można było skorzystać z profesjonalnych warsztatów rysunku: karykatur oraz komiksów. Zajęcia prowadził Szymon Teluk, rysownik aktywny zawodowo od 17 lat.

W Pawilonie Artystycznym dominowała tematyka o zdrowym, bogaty w witaminy odżywianiu, podczas trwających tam warsztatów kulinarnych. Kajak po raz kolejny udał się na poligon, aby realizować manewry.

Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz, ostatniego dnia przed weekendem, zorganizował zajęcia ze wspólnego robienia pingwinów z balonów i mąki. W Pawilonie Artystycznym trwały zabawy przy muzyce, przeplatane zagadkami przyrodniczymi. Kajak zabrał natomiast swoich podopiecznych do kina w Ełku na film „Pingwiny z Madagaskaru”.

To dopiero pierwszy tydzień feryjnych atrakcji. Na kolejną relację z „białego szaleństwa” zapraszamy w przyszły czwartek.

K.P.

Kliknij tutaj, aby przejść do galerii zdjęć. Zobacz jak twoje dziecko się bawiło na feriach zimowych!
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB