Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Bomir po raz czwarty w mistrzowskiej koronie

2015-02-05 11:00:47 (ost. akt: 2015-02-05 08:36:12)

Autor zdjęcia: MOSiR Orzysz

Dominacja Bomiru w Orzyskiej Halowej Lidze Piłki Nożnej trwa już cztery lata. Zespół, który może się pochwalić także kilkoma triumfami w lidze rozgrywanej na Orliku, kolejny skalp zgarnął w minioną sobotę.

Bomir okazał się najlepszym zespołem spośród dziesięciu, które pod koniec listopada stanęły na starcie ligi halowej. Triumf przypieczętował w iście mistrzowskim stylu pokonując 8:0, nie byle kogo bo brązowego medalistę - Orkan Drygały. Obrońca trofeum z 27 możliwych do zdobycia punktów wywalczył aż 25. Dodatkowo był najskuteczniejszym zespołem w rozgrywkach strzelając w dziewięciu meczach 70 bramek, z czego 25 na swoim koncie zapisał Artur Kropiewnicki, zapewniając sobie tym samym tytuł króla strzelców.

Drugim wynikiem punktowym po ostatniej kolejce mógł pochwalić się ESM Pato Team, zespół z najmocniejszą defensywą w lidze. Choć Patryk Kleczkowski piłkę z własnej bramki wyciągał zaledwie 11 razy, to nie on sięgnął po nagrodę dla najlepszego bramkarza. Statuetka ta, decyzją kapitanów i przedstawicieli organizatora, trafiła w ręce Przemysława Cyrana z Dekady 70.

Zespołem, który stanął na najniższym stopniu podium został Orkan Drygały, choć gracze z Drygał przed ostatnią kolejką mieli nawet szanse na „złoto”. Pogrzebali je jednak w starciu z Bomirem. Ligę ostatecznie ukończyli z 21 punktami na kocie. Tyle samo „oczek” uzbierał Kaliber-122, jednak w bezpośrednim starciu to Orkan okazał się lepszy, przez co „wojskowi” musieli zadowolić się czwartą lokatą. Kaliber-122 w swoim składzie miał za to gracza, który zasłużył na szczególne wyróżnienie. Wojciech Ślęzak, bo o nim mowa, sięgnął po najcenniejsze wyróżnienie indywidualne – nagrodę dla najlepszego zawodnika.

Wśród zawodników młodego pokolenia na podobne wyróżnienie zapracował Wojciech Modzelewski, zawodnik piątego zespołu ligi - Śniardwy Vision art. Pozycję niżej uplasowała się Dekada 70, siódme miejsce przypadło Bomirzercom, zaś ósmym wynikiem pochwalić się mogły Gaudynki. Przez całą ligę zespół ten zapracował także na szczególne wyróżnienie - Nagrodę Fair Play. Spośród zespołów, które dotrwały do końca ligi najniżej uplasowała się 1 Bateria.

Kolejną okazją do rywalizacji w Orzyskiej Lidze Piłki Nożnej będzie letnia odsłona rozgrywana na Boisku Orlik. Jej początek zaplanowano na początku lipca.

Źródło: MOSiR Orzysz

Najlepszy zawodnik:
Wojciech Ślęzak (Kaliber-122)
Najlepszy bramkarz:
Przemysław Cyran (Dekada 70)
Najlepszy zawodnik młodego pokolenia:
Wojciech Modzelewski (Śniardwy Vision art)
Król strzelców:
Artur Kropiewnicki (Bomir) - 25 goli
Nagroda Fair Play: Gaudynki

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB