Piątek, 13 grudnia 2019. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Odpowie za kłusownictwo

2015-02-03 15:30:11 (ost. akt: 2015-02-03 14:31:23)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

39-letni mieszkaniec gminy Biała Piska stanie przed sądem, gdzie odpowie za polowanie nie posiadając do tego uprawnień, którego dokonał w nie swoim obwodzie łowieckim. Mężczyzna został przyłapany przez myśliwego. Usłyszał już zarzut kłusownictwa. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę późnym wieczorem myśliwy będąc na polowaniu usłyszał strzał. Następnie idąc w kierunku skąd dobiegały strzały doszedł do nęciska, które nie było zgłoszone w ich kole łowieckim .Tam zauważył plamy krwi świadczące o tym, iż ktoś ustrzelił zwierzynę leśną. Były widoczne również ślady opon ciągnika po których idąc, doszedł do prywatnej posesji, której właścicielem jest 39-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. W trakcie prowadzonych czynności ustalono, iż mężczyzna ten jest również myśliwym. Jak się okazało polował on na terenie innego koła łowieckiego nie mając do tego uprawnień.

39-letni mężczyzna usłyszał już zarzut kłusownictwa, do którego się przyznał. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Pisz
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB