Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Zabawa choinkowa w SP Okartowo

2015-01-30 14:00:00 (ost. akt: 2015-01-28 10:23:48)

Autor zdjęcia: M.Ch.

23 stycznia był dniem wyjątkowym dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Okartowie. W tym dniu odbyła się bowiem "Choinka szkolna".

Szkolną uroczystość otworzyła Dyrektor Szkoły pani Mirosława Majewska. Zabawę swoją obecnością zaszczyciło wielu zacnych gości z panem Adamem Myką, przewodniczącym Rady Miejskiej w Orzyszu, na czele. Licznie zgromadziła się również społeczność lokalna.

O godzinie 16:00 sala gimnastyczna wypełniła się miłośnikami tańca i dobrej zabawy. Tylu tańczących i bawiących się ludzi sala gości tylko przy okazji choinki. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Okartowie zaprezentowali swoje talenty w bardzo bogatym programie artystycznym, przygotowanym pod kierunkiem swoich nauczycieli. Każdy miał okazję zaprezentować się na dużej scenie wśród tak licznej publiczności. Dzieci i rodziców nie trzeba było do zabawy specjalnie namawiać. Tego dnia za oknem padał śnieg, temperatura była minusowa, ale w sercach zrobiło się cieplej, gdy rozbrzmiały pierwsze dźwięki muzyki i śpiew dzieci, biorących udział w choinkowym przedstawieniu. Na początku wszyscy wspólnie odśpiewali „Sto lat” dla wszystkich dziadków i babć, którzy licznie przybyli na zabawę choinkową, połączoną z obchodami ich święta. Nie zabrakło gorących życzeń, pięknie recytowanych wierszy, śpiewu piosenek płynących prosto z serca oraz układów tanecznych. Po występie dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom laurki i upominki. Czas choinkowej zabawy płynął dalej na wspólnej zabawie, którą doskonale prowadził zespół pana Przemysława Rybasowa. Wszyscy bawili się wspaniale do ostatniej minuty.

Punktem kulminacyjnym choinki było przybycie Mikołaja z pełnym workiem prezentów. Uczestnicy imprezy z niecierpliwością czekali na swoją paczkę. Uciechom nie było końca, gdy Mikołaj zasiadł wygodnie, aby nieco odpocząć po długiej wędrówce i wywoływał każdego ucznia po imieniu, aby wręczyć mu podarunek. Mikołaj dopytywał się, czy na pewno wszyscy byli grzeczni i rozdawał paczki ze słodyczami. Bogaty i ciekawy program choinki szkolnej sprawił, że owe wydarzenie z pewnością na długo zapadnie w pamięci wszystkich dzieci.

M.Ch.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB