Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

2015-01-29 12:30:00 (ost. akt: 2015-01-28 10:09:10)

Autor zdjęcia: M.Ch.

W kalendarzu jest kilka takich dni, które wywołują uśmiech na twarzy, a co za tym idzie, ogromną radość z możliwości ich świętowania. Takimi datami są niewątpliwie wyczekiwane przez najmłodszych dni babci i dziadka, przypadające kolejno na 21 i 22 stycznia.

W Przedszkolu Miejskim „Niezapominajka” na ul. 22 lipca i na ul. Wojska Polskiego, odbyło się święto wszystkich seniorów. 21 i 22 stycznia na stałe zapisały się w przedszkolnym kalendarzu jako Dzień Babci i Dziadka. W tym szczególnym dniu "śpieszą" się babcie i dziadkowie do swoich wnuków, ale tym razem po to, aby wygodnie usiąść i wysłuchać przygotowanych przez dzieci wierszy, piosenek, skeczy, życzeń, by popatrzeć jak tańczą i wspólnie z wnukami bawić się i śpiewać.

Dyrektor Bożena Stankiewicz złożyła wszystkim gościom serdeczne życzenia, a dzieci pod kierunkiem nauczycieli przedstawiły piękny program artystyczny dla przybyłych gości. Przedszkolaki z „Pałacyku” przygotowały przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”, przeplatane piosenkami i wierszykami, które miały wprowadzić wszystkich w uroczysty nastrój. Dzieci, przygotowując się do wspomnianych wystąpień, nie zapomniały także o drobnych prezentach i upominkach, które z pewnością zajmują później honorowe miejsca na kominkach i w gablotach z rodzinnymi pamiątkami. Program artystyczny dla swoich dziadków przygotowały również wszystkie grupy z przedszkola przy ul. 22 lipca. Można było podziwiać przemianę „Brzydkiego Kaczątka” oraz wysłuchać najpiękniejszych wierszy wyrecytowanych prosto z serca dla kochanych babć i dziadków. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze a radość i zadowolenie było widać zarówno na twarzach dzieci oraz babć i dziadków.

Uroczystości takie jak dzień babci i dziadka w niezwykły sposób wzmacniają więź emocjonalną dziecka z rodziną oraz kształtują uczucie przywiązania do najbliższych. Nic bowiem nie wiąże tak bardzo z babcią i dziadkiem, jak wspólne przeżywanie ich święta. Najważniejsza w tym dniu jest jednak pamięć i wielkie serce, które jest najpiękniejszym prezentem dla babci i dziadka. Często zdarza się tak, że to właśnie wnukowie stają się przysłowiowym „oczkiem w głowie” i stanowią niemal cały świat dla kochających dziadków.

M.Ch.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB