środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

1 marca Orzysz obchodzi 290. rocznicę nadania praw miejskich

2015-02-01 14:00:00 (ost. akt: 2015-01-28 09:50:09)

Autor zdjęcia: UM Orzysz

Dnia 1 marca 2015 roku nasze miasto obchodzi swoją okrągłą, 290. rocznicę. Burmistrz Orzysza serdecznie zaprasza mieszkańców do udziału w uroczystych, rocznicowych obchodach nadania praw miejskich Orzyszowi.

Rozpoczną się one w dniu 1 marca o godz. 10.45 pod Pomnikiem 1920 uroczystością obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych, po której odprawiona zostanie msza święta w intencji miasta i jego mieszkańców w Kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 11.30. Msza święta zakończy się minikoncertem Alicji Węgorzewskiej-Whiskerd – znanej, polskiej gwiazdy operowej i operetkowej.

Na godz. 13.15 zaplanowana została uroczysta sesja Rady Miejskiej w Orzyszu w hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w trakcie której odbędzie się parada wojskowa i koncert w wykonaniu Alicji Węgorzewskiej.

Alicja Węgorzewska-Whiskerd ma w swoim repertuarze kilkanaście partii operowych. Uczestniczy w wielu międzynarodowych festiwalach i galach operowych. W 2003 roku brała udział w prestiżowych koncertach w Berlinie, w sali Konzerthausu oraz w Amsterdamie w Concertgebouw. Wystąpiła w gali operowej z okazji 750-lecia Bredy oraz w koncercie na scenie Theater an der Wien z okazji narodzin 6-miliardowego obywatela świata.

Jest laureatką wielu konkursów wokalnych, w tym I nagrody w Rheinsbergu. Brała udział w Festiwalu Muzyki Dawnej w Insbrucku oraz w Donaufestwochen w Wiedniu. Wykonała partie mezzosopranowe na ścieżce dźwiękowej do filmu Wiedźmin. W latach 2011-2012 zasiadała w jury programu TVP2 Bitwa na głosy.

Szczegółowy program obchodów zostanie podany w najbliższym czasie oraz opublikowany na stronie internetowej: www.orzysz.pl.

UM Orzysz
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB